пак обрив-незнам от какво е

  • 638
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
бях питала преди подобно нещо ,но искам пак да задам въпроса си понеже вече почнахме попарата:
в 10 ч яде попара(3 сухара слагам),
следобедното хранене е или каша с глутен,или грис(пшеничен)
и за вечеря в АМ слагам една бишкота Плазмон.
чудя се дали общото количестов глутен за деня е много?
какви може да са реакциите от глутена?аз го захраних с него преди месец,но от 5,6 дена яде попара, и от няколко дена взеха да се появяват едни пъпчици,само че са около пишлето,не по дупето,то само е леко зачервено.,може и да е от запарване,може от памперсите,защото за два,три дена бях сменила Памперс с Молфикс по необходимост,след това пак купих памперс,но от старата партида без ластиците.
Чудя се дали не се получава от смяната на вида и партидата памперси?
Мажа го с Бочко,миналият път пак така имаше обрив по дупето и му мина със  Здраве и тетра.,снощи му правих баня с тетра,но все още няма ефект.Миналият обрив по дупето иначе съвпадна с захранването с глутен и с една каша–ориз и рожкови,също и със смяна на старите с новите памперси на Памперс(тези с ластиците)тогава освен мазането обаче му дадох и два пъти на моя глава фенистил капки,така че незнам от какво се оправи.

# 1
  • Мнения: 508
АМИ МОЖЕ ДА Е ОТ ПАМПЕРСИТЕ-НАЙ ВЕРОЯТНО Е ТОВА.По малко вероятно е да е от глутена,пък и вече месец го ядете.Аз я мажа с едн крем  Бейби тан,той е мн евтин но е страшно ефикасен,при нас всичко отшумява с първото намазване.Ако можеш да го намериш си го вземи,аз го купувам от аптеката.Пробвай с него да се махне обрива и после може да не даваш попара няколко дни,а да сложиш пак памперсите от които се съмняваш че може да е,ако се появи пак обрива значи е от тях,ако не след няколко дни започни да даваш пак попара и наблюдавай...

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Подобен обрив имаше и моето дете.Оказа се, че са гъбички, момчетата били склонни към тях.Мазах го с мехлем(нарочно няма да напиша името му за да не прибегне някоя майка до самолечение) и за 3 дни му минаха.По-добре го заведи на лекар.

# 3
  • Мнения: 27 524
Заведи го на лекар, не е от глутена.

И един съвет - прекалено много ми се вижда храненето - три сухара, каша и бишкоти... предполагам, че отделно има и пюрета... не е полезно прехранването.  Hug

# 4
  • Мнения: 491
И моето дете има обрив,по дупето.Не бях сменяла нито памперси ,нито крем,нито душ-гел.....нищо.Вчера я водих на лекар и се оказаха гъбички,лекарката ни изписа паста за мазане и каза до 2-3 че ще мине.Посъветвай се с лекар

# 5
  • София
  • Мнения: 15 197
какви може да са реакциите от глутена?

Може да прочетеш за това тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18312
http://karmene.greatnow.com/gluten.html

# 6
  • Мнения: 106
ние имахме обрив по ръчичките и аз мислех, че може да е от храна - лекарката каза, че когато обривът е от храна в някакъв момент се изрива цялото тяло, т.е няма такова нещо като част - дупе, ръчичка или т.н. Нас каза, че ни е нахапало нещо.

С риск да бъда груба, ама не мислите ли, че щом има обрив само по дупето /за гъбички не коментирам/ просто не се сещате да му смените памперса на детето? Аз го сменям на не повече от 3-4 часа, много познати с деца ми казват, ама то излизало скъпо - ами детето ми не струва пари. Вие примерно с дамските си превръзки по цял ден с по 1 ли изкарвате? Независимо, че не е акало, когато пишка от урината се отделя киселина (със съдържание на азот, а азотните киселини са втори след солната киселина по сила), която предизвиква изпарения /няма значение дали е сухо дупето/ и нежната кожа се възпалява.

Не искам да го възприема някой като заяждане, но напоследък се изумявам как интелигентни, умни хора около мен си държат децата по цял ден без да им сменят памперса  #2gunfire, само защото е с ''ПАМПЕРС'' - все едно, че това означава, че не ака и не пишка.

пп.Самият памперс понякога в топло време или ако е повече облечено детето и се поти, спарва, което може да е причина поява на гъбичките.

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 23:50 от deteto!

Общи условия

Активация на акаунт