дарителска кампания на ГИОО

  • 16 346
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 138
здравейте, девойки и младежи.
първо, да се поздравим с официалната регистрация на ГИОО. наздраве.

сега, след като банковата сметка на сдружението ще е съвсем скоро факт бих искала да ви запозная с инициативата и така да се каже първия ни проект.
дадохме му името КАПКА ПО КАПКА.

накратко-идеята е следната. набиране на средства за определен дом, с цел наемане на квалифициран персонал, който ежедневно ще работи с децата. става дума за учители и педагози, които на база хонорар ще занимават децата и ще допринасят за менталното им развитие. всички знаем с какви дефицити идват децата при осиновителите от домовете.

еднократните дарения са хубаво нещо, носенето на дрешки и плодове също, но за да можем конструктивно да направим нещо за бъдещето на тези деца е нужно да инвестираме в грижи за тяхното емоционално развитие. по домовете липсва почти всичко. персонала е малко, консумативите са недостатъчни, базата е в окаяно състояние на много места. няма да коментираме защо и как се е стигнало дотам и кой би трябвало да се погрижи за подобряване на сегашното положение.

та, идеята е следната. всеки от нас да отделя по 5 лева месечно, които реално погледнато няма да са в голям ущърб на семейния бюджет, но биха помогнали за осъществяването на един дългосрочен проект, който след като се докаже като положителен, би могъл да бъде прилаган в много домове за деца, лишени от родителски грижи. естествено и финансиран по други начини - от фондове и със съдействието на различни учреждения.
но докато това стане, се налага частно финансиране. след като набираната ежемесечна сума не е нужна на сега избрания дом, тя ще бъде отправена към друг.

избрахме като начало домът в хасково. децата там са от 0 до 3. около 100. избрахме този дом, защото жената, която се грижи за това начинание там е надежден човек, на когото може да се има доверие. освен че е честна е и ангажирана и упорита. все качества, които са важни са осъществяването на идеята.
следващите домове, които ще участват в проекта са дом номер 7 в софия и света параскева. по простата причина, че Еми, която се грижи за децата там на доброволни начала е също човек на когото може да се има голямо доверие и с времето е доказала, че дава всичко от себе си за каузата.
за събраните средства ще има ежемесечен отчет. кой колко е дарил, къде какви пари са отишли. придружен естествено със сканирани разписки и фактури.
важното е, парите да постъпват ежемесечно, за да имаме гарантирана сума.
засега имам дарения и поети ангажименти за такива от немските мами. отчетен ден ще е 25 число на всеки месец.
естествено, ако някой иска да бъде анонимен дарител, желанието му ще бъде уважено. парите отиват директно за дома-до стотинка.
ами, това е. ако считате проекта за добър и имате едни излишни 5 лева месечно, включете се. е, ако са примерно 10 или повече би било добре, но и 5 са добра сума. ако имате познати, които биха искали също да се включат, би било прекрасно.
темата е информативна. за отчет и новини от дома ще отворим нова тема, която ще помолим вава да закове, а може да я преместим и в благотворителния.

засега даренията, които са постъпили до момента за месец януари са грубо около 100 евро. което ще рече, че имаме едни 100 евро месечно за започване на прокета. не е много, но е едно начало. надяваме се с ваша помощ да увеличим тази сума и дадем на децата нещо, което ще е от изключителна важност за тяхното емоционално развитие.

Сметка
Първа Инвестиционна Банка
София

BIC FINVBGSF

IBan - BG59FINV91501000203118

моля ви да пишете целта на дарението. хасково примерно, ник.
ако дарението е без претенции закъде да отиде, пишете общо
ако дарението е за подкрепа работата на Еми, пишете еми. и моля ви ник.
ако искате да е анонимно, пишете до това за къде искате да е и анонимно.

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 11:51 от wa_wa

# 1
  • Мнения: 2 123
Как да ги изпращаме? Сметка?

# 2
  • Мнения: 4 138
в момента в който бъде отворена сметката на ГИОО в банка, ще бъде публикувана за всички интересуващи се. предполагам ще стане скоро.

# 3
  • Мнения: 883
mata, не е ли добре ако се направи така, че да могат да се превеждат пари и през Интернет. Не съм много наясно, но мисля че така ще заобиколим банковите такси и няма да се налага за 5 лв. превод да се плащат още 2-3...

# 4
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
 Hug

# 5
  • Мнения: 4 138
ами трябва да намерим начина именно такси да няма. по тази точка трябва да се изкажат счеотводителите. мисля, че ще има начин.

# 6
  • Мнения: X
Ако може да се превеждат през epay - има вариант за превод по Микросметка (без такса) или превод към банка (таксата е 80 ст.). Мен ме устройва като вариант, че съм трудно подвижна в момента. За месечна такса 5 лв. можете да разчитате на мен.

# 7
  • Мнения: 1 466
Мисля, че по дарителските сметки няма такси, но не съм съвсем сигурна.
Поздравления за инициативата!

# 8
# 9
  • Мнения: 7 716
Поздравления за инициативата. Peace

# 10
  • Мнения: 2 722
И при мен се намира паричка за прекрасната идея, разчитайте.

# 11
  • Мнения: 3 715
Може да се превеждат парите за няколко месеца наведнъж, така ще е по-удобно по отношение на таксите, пък и няма да се разкарваме всеки месец за по пет лева. Аз поне така смятам да процедирам.

# 12
  • Мнения: 11 309
Днес 100, другия месец 200. Капка по капка вир става.
Успех в инициативата! Peace

# 13
  • Мнения: 1 615
Винаги участвам в подобни инициативи!

# 14
  • Мнения: 690
И аз съм на линия, само дайте сметката.

Общи условия

Активация на акаунт