Слепване на лабиите

  • 1 258
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте!Дъщеря ми има слепване на лабиите и то го открих,като много се рових в интернета.Разбира се,притесних се и поисках направление от педиатърката й(и тук имам едно въпросче-никой педиатър ли не поглежда момИченцата за такова нещо?).Отидохме да я отлепят,беше доста голямо слепването,но само с ръце се отвори дупчицата.Предписаха й Гентамицин за мазане и тетра.
Въпросите ми са:колко време мога да мажа с Гентамицина?А Ако стане следващо слепване,пак ли да го разлепват и ДОКОГА?Има ли проблем,ако Гентамицина попада във влагалището(дъщеря ми много се върти и едвам я мажа).Трябва ли да я мажа след всяка смяна на памперса(по около 5,6 пъти на ден)?Разкажете нещо повече за слепването,моля ви...
Благодаря Ви предварително за отговорите! Hug

# 1
  • Мнения: 5 760
Тева слепване се наричат синехии и може да рецедивира. Добре е да се прави добро измиване при всяка смяна на памперса, ако има секретче между двете лабии да се почисти с тампон напоен с бебешко олио  и намазване с бебешка олио или преварен зехтин при всяка смяна на памперса.
Синехиите се наблюдават при деца с по-нежна и светла кожа. Основно се засяга възрастта до 4-5 годинки. Причините са основон две- липса на хормона естрадиол. и Второ-Дължат се на микроскопични нарушения на лигавицата в тази зона, и породи близкото поставяне на двете лабии проростване на повлекла от кожно-лигавични мостчета. Когато това прорастване е по-голямо става един джоб и пречи отделената урина да изтича свободно, задържа се в този джоб и може да служи като предпоставка за вагинити, цистит или пиелонефрит. При пубертета има спонтатно излекуване, но не трябва да се чака до това време.

Общи условия

Активация на акаунт