проектозаконът за етажната собственост

  • 727
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Моля ако някой знае от къде мога да прочета пълния и актуален текст да ми помогне .
интересувам се от частта за таксите, които трябва да се заплащат от децата и дали собствениците на кучета също трябва да заплащат такива за кучетата си.  bouquet

# 1
  • Мнения: 840
Виж какво бях чела някъде. Скоро бях търсила, че ние си имаме разправии със съседите тука в блока.

"Проектозаконът обръща специално внимание на домашните кучета. Предвижда се собствениците им да плащат по-високи такси за поддръжка на сградата. Практиката сега е различна. В някои софийски квартали домашните любимци се возят в асансьор и ползват общите вътрешни пространства на блока срещу половин такса. Същата сума се плаща и за дете до 7 годишна възраст. Нова идея е съкооператор, който упражнява професия, свързана с често посещение на външни лица в блока, също да плаща по-висока такса."

А и освен това май собствениците на кучета плащат по 20-тина лева на месец към Софийска община, ама не знам със сигурност. Нека да каже някой който има куче.

# 2
  • Мнения: 39
Още утре ще питам точния човек и ще ти кажа.И мен много ме вълнува въпроса.

# 3
  • Мнения: 1 320
никой ли не е наясно какво стана с проектозакона?

# 4
  • Мнения: 5 940
предполагам от сайта на парламента

# 5
  • Мнения: 4 916
Кога е внесен този законопроект?
(Ако някой го чака, да проверява от време на време на сайта на НС, водеща комисия трябва да е Комисията по местно самоуправление)

# 6
  • Мнения: 238
и мен ме интересуваше и намерих тези сайтове, но така и не успях да ги прегледам
Нормативни документа,които касаят управлението на етажната собственост са ПУРНЕС http://www.dnsk.mrrb.government.bg/default.asp?r=44&m=238 и Закона за собствеността Глава ІV  http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/201.htm
 Дано да съм била полезна.

# 7
  • Мнения: 1 320
нищо не ми излиза

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Това е наръчник на домоуправителя, в който има и ПУРНЕС.

А това е законът за собствеността.

Всички отговори на въпросите ти са тук. Heart Eyes  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 320
ама Не са ... това е старото ... виж кой бр. е ДВ, търся новото от 2007 год.
А втория линк иска парола и не мога да го изтегля за да проверя
последно влиза в парламента през м. ноември

# 10
  • Мнения: 5 940
Не може последно да влиза в парламента през ноември. Отиваш на сайта, после на законодателство. Ако не намериш, търси по комисии.

# 11
  • Мнения: 5 940
Не го намирам на страницата на Народното събрание. Знаеш ли дали е внесен и кои са вносителите?

# 12
  • Мнения: 1 320
намерих го!!! БЛАГОДАРЯ!!!
деца до 10 години НЕ плащат такси , а собствениците на кучета плащат такса за почистване за кучето!

Общи условия

Активация на акаунт