За мазането на гърдите

  • 610
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте, момичета!
Ето ме отново с въпроси. Wink Гърдите и по-точно зърната ми в момента са адски чувствителни. Направо не се пипат... Embarassed Чудя се, в този ред на мисли, дали е по-добре да ги мажа или не, преди да се е родило бебето?  newsm78 Какъв е шанса да нямам рагади или всичко си е до позата на бебо?
Благодаря за помощта предварително. Hug

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 21:56 от GoldenEyeful

# 1
  • Мнения: 857
На мен лекаря ми ми препоръча да ги мажа 1-2месеца преди да родя с гарместан. Но продължиха да са си чувствителни въпреки мазането,което било предварителна подготовка за кърменето.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 562
Аз нямах никакви проблеми с гърдите си, а не съм се мазала въобще през бременността. После на няколко пъти ми се наложи, но нямаше рагади, а по-скоро леко дразнене. Този път не допуснах препълване на гърдите. Слагах бебето на гърда при всеки плач и следях гърдите да са меки

# 3
  • Мнения: 721
Аз мажех гърдите си преди да родя с крема против стрии на Мустела. Постоянно поддържах един  "филм" слой върху тях, защото бяха много чувствителни и кремът някакси ме облекчаваше. Зърната не ги пипах изобщо, камо ли ти да ги мажа с нещо.

След като родих поставях на зърната Лансинох. Нямах разранявания. Купи си Лансинох - страхотна работа върши.

# 4
  • София
  • Мнения: 717
Благодаря ви, момичета! Мисля да мажа зърната, дано да нямам рани, че миналият път беше ужасно. Sad

# 5
  • sofia
  • Мнения: 562
Споко де, това, че предния път е било така не означава, че и сега ще е същото. И аз имах проблеми предния път, не рагади, но беше жестока болка в началото и ми се препълваше едната гърда, но втория път всичко си беше супер. Кърменето от раз потръгна та досега  Wink Съветвам те и да не миеш гърдите със сапун преди всяко кърмене, веднъж на ден като си взимаш душ е достатъчно да ги миеш гърдите със сапун. Вярвам, че това също ще ти помогне много.

# 6
  • София
  • Мнения: 717
Ася, благодаря ти!  Hug
Целуни малките калпазанки от мен! Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 6 246
Ако кремчето те успокоява ги мажи. Но иначе май няма смисъл. Имам предвид, че рагадите се получават при неправилно засукване докато мама и бебе се нагодят, а не защото й липсва нещо на кожата.

# 8
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 202
Aз също се мазах ,но ефекта беше нулев.После имах жестоки рани(чак липсваха парченца) и се почна с едно цедене CryИ моите зърна бяха много чувствителни и само когато бяха открити се чувствах добре. Но това ми се случваше доста рядко поради нестихващия поток от любопитни роднини... направо ми идеше да #2gunfire.Но после си купих Лансинох и нещата се оправиха!Така че ти решаваш. Но за мен предварителното мазане е излишно.Успех!!!

# 9
  • Мнения: 433
Мисля, че най-важно е да не се изтърват нещата в първите 2-3 дни след раждането. Аз започнах да слагам малкия на гърда 2 часа след като родих и веднага започнах да мажа и зърната с Лансинох. В момента, в който свалях детето от гърдата - връцвах ръка към шкафчето и намацвах зърното. След 15 мин или половин час детето пак е на гърдата - и после пак мажа.  Занимавка е, но това ми опази зърната в прекрасно състояние. Удобното на Лансиноха е, че не се налага да се измива, най-пречистен ланолин.
Сега се мажа 1-2 пъти на два дена, общо взето - когато реша, че са прекалено раздразнени от много дъвкане зърната  Laughing

Сложи си една опаковка Лансинох в чантата за родилното и няма да имаш проблем. Успех!  Peace

# 10
  • Мнения: 6 461
Проблеми с гърдите имах ,когато родих Пламката и започнах да кърмя,преди да родя всичко си беше нормално.
Мазах се с гарместан и дефламол.

# 11
  • София
  • Мнения: 717
Благодаря на всички за отзивите!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт