Относно разнообразието на кашите

  • 692
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
бихте ли ми казали, не какви марки(но ако искате и тях),какви каши давате като съставка имам предвид.?
Какви плодове включени вътре?За бебета на 7 месеца,които сте захранили около 6 тия месец.
До къде сте стигнали  с кашите?
Всеки ден ли давате?
Като изяде едната кутия,друг вид ли взимате и изобщо такива разни работи около кашите Heart Eyes
Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Купувах основно млечните каши на Фризокрем. По-късно и Слънчо.
Разнообразявах ги като добавях различни пасирани плодове или плодови пюрета (всъщност-Иво не долюбваше особено кашите, ако бяха без добавен плод).
На съдържащите се в тях плодове изобщо не отдавах особено значение. Те и без това бяха някакви милимундести съсухрени парченца, които не се усещаха особено.
Обикновено имах по 2 отворени кутии и ги редувах.

Има майки, които дават каши всеки ден. Аз давах 2 дни каша, един ден-кисел или грис с плод.

# 2
  • Мнения: 5 940
Давам на Милупа каши, които не съдържат плодове. Синът ми хапва достатъчно пресни плодове и плодови пюрета, така, че реших кашите да му предложат някакво разнообразие.

# 3
  • Мнения: 887
Аз давах на сина си каша 1-2 пъти седмично като понякога  я разнообразявах с плод или плодово пюре. Давала съм ориз, ориз с царевица, йогурт с ягоди ( след 8 месец), бисквитена, маракуя с праскови и 7-зърнена.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
В началото давах всеки ден каша, но след като въведох глутена в седмия месец, започнах да я редувам с овесени яски с плод, грис с плод...
Иначе гледам да редувам марките и видовете.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 217
Всеки ден давам каша.
Гледам да е с екзотични плодове.
Взимам различни фирми-Хумана,Хип,Фризокрем,Блевит.
Отварям 3 различни кутии и редувам.

# 6
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви Simple Smile
А от кой месец почнахте да давате кисел,сами ли го правите,той замества ли хранене?
Четох че се прави с царевично нишесте,преди да направя,трябва ли да съм въвела царевица,например под формата на продукт прибавен в купешката каша.
А попара давате ли и от кой месец?

# 7
  • Мнения: 27 524
Давам основно само на Милупа - грис, зърнена, бисквитена, с кисело мляко, с круши, бананова, страчатела, мюсли, кексова.
На 7 месеца давах оризова, грис и бисквитена без глутен, както и бананова, пак без глутен.
Всеки ден давах, да. Вече е голям и давам два пъти седмично за закуска.
Да, като свърши една кутия, отварям друг вид, да не е едно и също  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Благодаря ви Simple Smile
А от кой месец почнахте да давате кисел,сами ли го правите,той замества ли хранене?
Четох че се прави с царевично нишесте,преди да направя,трябва ли да съм въвела царевица,например под формата на продукт прибавен в купешката каша.
А попара давате ли и от кой месец?

Месец след като въведох кашите започнах да давам кисел.
Правех домашен. Не се лъже да купуваш този готовия от пакетчетата. Това не е никакъв кисел.  Naughty
В началото правех кисел с натурално царевично нишесте, после и с натурално пшенично.
Аз бях дала царевица с кашата. Ако не си давала преди това-трябва да захраниш внимателно, защото и царевицата е алерген.

Попарата се дава след 7-мия месец. Не по-рано заради глутена в сухарите. С масло може да се дава след 8-мия.

# 9
  • Мнения: 106
Аз давам през 3-4 дни, защото когато започнах да давам всеки ден, започна да се изрива и намалих. Не е от марка или от вид - просто явно има съставка, която като се предозира и ни влияе зле. Имаме АБКМ и давам само безмлечни и без глутен.
Започнах с ябълка на Хумана, сега ядем и моркови на Слънчо, много я харесва. Ориз на Милупа не й хареса, даже и с плод - еми вкусове различни  Hug
Взела съм да пробваме и други, но не знам какъв ще е резултата, а пък и то без мляко и глутен не е кой знае какъв избора  Sad
На нестле алете и Бебевита така и още не знам от къде да купя.
Кисел не мисля да давам - каша + плод е същото.

# 10
  • Мнения: 521
Аз давам каша от 10 дни купила съм каши на Милупа и Хумана смятам че това е може би най добрия избор на нашия пазар, естествено това мнение си е лично мое Simple Smile
Давам всеки ден засега още само на Милупа ябълка и морков опитах да му дам първо ориз на Нестле обаче малкия явно харесва по сладките храни и не я хареса. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 089
Давам пробиотичните каши на Нестле като редувам кутиите, както и плодово-зърнени каши от бурканче - на ХИПП, но гледам, че има и на Нестле, сигурно има и на другите фирми.

# 12
  • Мнения: 24 467
Също предпочитам разнообразието. Започнах с млечни на Хумана /по- конкретно с банановата, за деца над 4 месеца/, след това сме опитвали Милупа, Нестле и ХИПП. Сега основно сме на млечните на ХИПП /сега имам пробиотици- млечна с ягоди/ и безмлечните на Нестле, заради пробиотиците.

В кашите не добавям нищо. Плодовете считам, че следва да се поемат отделно, като самостоятелна храна, тъй като съм съгласна напълно с тази теортия от разделното хранене, особено касаещата плодовете.

Общи условия

Активация на акаунт