свински черен дроб - как?

  • 22 738
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте момичета,
мога ли да направя черен дроб в гювечета или по друг начин, но без да се занимавам да го пържа?
Спешно ми трябва идея  Hug

# 1
  • Мнения: 13 184
Защо в гювечета, ще стане много по- бавно. Аз не пържа нищо, а дроба задушавам. Първо задушавам много лук, добавям нарязаният дроб, дафинов лист, черен и червен пипер, по желание малко домати и пипер, нарязан на ивици. Може и вино да се добави. Объркваш 3-4 пъти и той е готов.

# 2
  • София
  • Мнения: 614
Точно днес дадох идея за черен дроб в друга подобна тема тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250473.msg6183830#msg6183830

# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
много, ама много се извинявам, че пуснах тема преди да погледна в библиотеката. Открих чудесни рецепти. Simple Smile Благодаря момичета.   bouquet Реших да го правя във йена с лук и домати главно, защото предпочитам гозби, които сами се готвят  Embarassed

# 4
  • Мнения: 22 867
Вкъщи много се харесва този начин на приготвяне на черния дроб. Пействам рецептата:

ЧЕРЕН ДРОБ НА ФУРНА по рецепта на  Mariela77

В намазнена обилно тавичка нарязваме лук на шайби, количество, което да покрие дъното на тавичката, лука поръсваме обилно с брашно, нареждаме дроба, отгоре отново лук на шайби, брашно и всичко това заливаме с няколко разбити яйца. Печем и става нещо като паниран печен дроб. Става много вкусно и доста по-лесно в сравнение с панирането.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 356
тази рецепта също е чудесна. По натам ще я пробвам задължително.
Може ли да стане вместо с дроб с пържоли  newsm78 или не

# 6
  • Мнения: 22 867
Не съм го правила с пържоли. Но пилешки пържоли правя така:/ рецептата е от тук, последната/

пилешко месо - 500гр.
гъби - 200-300гр.
стар лук - 4 големи глави
1 кутийка майонеза
кашкавал - 200гр.

В йенска тенджера, се нарязва пилешко месо на едри кубчета, следващия ред се слагат едро нарязани гъби (да покрят месото) и най отгоре едро нарязан стар лук на колелца ( до ръба на тенджерата). Всичко това се залива с 1 кутийка майонеза.

Захлупва се капака и се пече във фурна.
Без никаква мазнина, сол, подправки или вода!!!

Когато пил. месо е готово, вади се от фурната, настъргва се от горе кашкавал, връща се в фурната (без капака на тендерата) и се оставя да се запече кашкавала (до златиста коричка).

Време за печене около 1ч. и 30 мин.

Ето още една вкусна рецепта: /от форума е, но не съм отбелязала на кого е/

Пържолите (в моя случай бяха свински) се начукват, нареждат се в намазнена тавичка, посоляват се, малко черно пиперче се слага, отгоре се наръсват със ситно нарязан лук, настъргано на ренде кашкавалче, мажат се с майонеза и се пекат около 30 мин.


А дроб или пилешки дробчета също стават много вкусни с нарязан лук и всичко объркано с 1 майонеза, без мазнина, направо се пече.

Общи условия

Активация на акаунт