разхлабващи храни

  • 3 524
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
От два дни дъщеря ака със затруднение - напъва се, пъшка...Днес още не е акала, а явно се мъчи. Въпросът ми е пюрето от круши запича или разхлабва и дали да да дам оризова каша на обяд - тя от кои храни е. Захранвам по малко от 4 месец - по няколко лъжички плодово и зеленчуково пюре, каша още не съм давала.

# 1
  • Мнения: 5 228
Оризовата каша запича, а крушите разхлабват. Запичащи също са и морковите.  Ако вече си давала круша и я приема добре, можеш да й дадеш против запека.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Картофите сщош действат по-запичащо, така че гледай в пюретата да не са с голямо съдържание. Тиквата и крушата също разхлабват.

# 3
  • Мнения: 4 358
А бананите? Те запичат или разхлабват?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 845
Бананите също действат запичащо. Сливите разхлабват.
Сладкото също дейста запичащо.

# 5
  • Мнения: 431
Цитат на: tedi_b
А бананите? Те запичат или разхлабват?


Ни така ни така. Не ми е правило впечатление да имат някакъв ефект.

mar_go, ако си давала вече сини сливи- давай пюренце от тях- те разхлабват. Ако не си, пробвай с водичката, в която са врели. Ябълките съдържат пектин и регулират стомахчето- или затягат, или разхлабват- според случая. Общо взето почти всички плодове с по груби влакна разхлабват -недосварени ябълки, дюли, круши.

# 6
  • Мнения: 581
Всичко е много индивидуално, но при нас морковите действат запичащо, а картофите разхлабващо. Знам, че крушите и сливите се водят разхлабващи, но при нас нямаха голям ефект.

# 7
  • Мнения: 109
Благодаря ви Днес ще дам само пюре от круши, с това разполагам в къщи Ще пропусна оризовата каша и зеленчуковото пюре, направо не знам кога ще захраня сериозно, все нещо попречва да давам пюрета на обяд
Пробвах ведръж сини сливи на Хип - хареса ги, смятам да кюпя и тиква с картоф, дано се оправи

# 8
  • София
  • Мнения: 56
Други:
Малко коприва, спанак и др. зелени в зеленчуковото пюре разхлабват. Плод киви също. А на нас много добре ни действат пшеничени/овесени трици в яденето. Почнах да ги давам няколко седмици след захранването с кашите. От новородена си "вървеше" със запек (макар и само на кърма да е била), но откакто давам разхлабващи храни си акаме редовно.

Общи условия

Активация на акаунт