Признак на какво е честата поява на циреи?

  • 41 628
  • 15
  •   1
Отговори
Откакто влязох в пубертета много често ми излизат циреи.Обикновено това се случва преди да ми дойде мензисът.До ден днешен през месец-два преди мензис ми излиза цирей, по правило много близо до големите срамни устни.Ужасно болезнено  и неприятно е.
Спомням се, че първия път когато ми излезе цирей, лекар ми изписа освен ихтиола за локално лечение и антибиотик.Не мога, обаче, да пия антибиотик всеки месец, а и не искам.
Искам да открия от какво се обуславя честата поява на циреи и какво да направя, за да спрат да ми излизат.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат по темата.
Правя изричната уговорка, че съм склонна и съгласна и на алтернативна медицина, защото, както става ясно по-горе, традиционната предлага  лечение на циреите, но не и начин за спиране на появата им.

# 1
  • Мнения: 5 001
Моята племенница беше така....Обаче и давахме да пие чай от бял равнец(да прочисти кръвта,а и е полезно за женските работи) и  след около месец - КРАЙ с проблема.И до ден днешен обаче тя за да се застрахова си пийва от време навреме такъв чай.Горчивичко е, ама после нямаш проблеми.....

# 2
  • Мнения: 103
До колкото знам може и да са в резултат на стафилококова инфекция  Thinking

# 3
  • Мнения: 1 763
Имах същия проблем, като бях в пубертета и то не само преди цикъл, по едно време преброих, че имам едновременно 5 цирея по цялото тяло. С посявка се изключи стафилококова инфекция и така и не разбраха от какво се получават. Помогна ми ваксина респивакс, на хапчета, пих я около 6 месеца и бирена мая. Предписа ми ги кожен лекар.

# 4
  • Мнения: 66
Ако не си давала скоро кръв иди и дай.Мисля ,че това ще ти помогне, защото ще ти се пречисти кръвта.Желая ти успех.

# 5
УЖАСНИ СА
 И аз имах 5 броя. оперираха ми ги. Бляк.
Пий бирена мая. Дано ти помогне.

# 6
  • Мнения: 2 472
Аз имах  за първи път като бях на 10 години.После ми се появи на 17, после на 23.След първия път установиха стафилококова инфекция на кръвта и ми биха някакви много болезнени инжекции в гърба.После пак същото ми биха.Сега вече кръвта ми се пречисти два пъти, защото родих децата си и не ми се е появявала неприятната инфекция, но ми казаха, че може и да е изчезнала от организма ми.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Изследвай се за стафилококи.
Внимавай с храната - сладко, шоколад, кафе, газирани напитки - избягвай ги. Ако пушиш - намали ги. Хранителен режим с повече сурови зеленчуци и вода,  нерафинирани мазнини. Няма да ти реши проблема, но ще го олекоти.
Избягвай фон дьо тен и компактни пудри. Ако ходиш на козметик - не позволявай агресивни масажи, стискане, пробиване - може да разнесе инфекцията.

# 8
ooo v momenta imam mn golqm i 6te mi go cepqt......mn mee strah i nz ot kakvo se polu4avat!na vseki mesec pone po 2 iskam ve4e da sprat 6tot ve4e mi omrazna ot tqh i da kucam kato patka.....kajete mi nqkav lek ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 9
  • Мнения: 32
трябва да се изследва и кръвната захар,само в ингвиналните гънки ли ти се появяват или и в други части от тялото?

# 10
  • Мнения: 1 820
и аз имах такав проблем с бирена мая и ваксината  респивакс се оправих.Само че на мен ми я биха,не я пих.Мисля че да дадех крав е добра идея,но все пак иди при специалист.Знам че причината понякога е заслабване не имунната система,поне при мен беше така но може да има хиляди причини.

# 11
az v momenta imam su6tiq problem...poqvixa mi se na gurdite i pod mi6nicite...kakvo da pravq???  Sad

# 12
  • Мнения: 286
Преди години и на мен ми се появяваха често  #Cussing out, ходих на лекар, взеха ми кръв за изследване, предписаха ми лекарства, но не помня какви и се оправих. Казаха  ми, че ми е замърсена кръвта, тогава пих бирена мая, много помага за прочистване на организма като цяло.  Но скоро пак ми се появи един, явно изцяло отърваване няма, този път го мазах с Гентамицин и мина за три дена, май пак ще мина на бирена мая Rolling Eyes.

# 13
  • Мнения: 1 645
Преди няколко години на мъжът ми му бяха излезнали 2 цирия,и то на лицето.
Страшно неприятно и болезнино е.
Пи антибиотик,налагаха го с висок процент ихтиол(той много помага, но за съжаление този в аптеката не е същият), и бирена мая.
Най - често причината за появата на цирия е замарсена кръв.
Сега на пазара освен бирена мая,са пуснали и витамини В - комплекс,някакви вносни.

# 14
  • Мнения: 43
.

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 10:38 от dudi_sv

Общи условия

Активация на акаунт