Английски за деца на 1 г.- дайте кординати

  • 2 132
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Здравейте,
Някой има ли кординати и информация за занимания на английски език за деца от 1 г. ?

# 1
  • Мнения: 668
защо искаш да мъчиш детенце от сега?ума ми не го побира.гледате телевизия и хоп англииски ..

# 2
  • Мнения: 814
 Не е ли още много малко детето да учи английски Rolling Eyes? Толкова добре ли се справяте с българския(все пак детето е на годинка), че питаш за английски? Според мен няма смисъл, но ти си знаеш Peace

# 3
  • Мнения: 220
Не си ме разбрала добре Simple Smile
Това са специални системи за пасивно учене- чрез игра. Освен това децата на двуезичните семейства - мъчат ли се...?
ето тук :

Курсове по ранноезиково обучение за деца от 1 до 6 години
Английски език под формата на игра
Защо малките деца, а дори и бебетата трябва да учат английски?

През първите шест години от живота си усвояваме множество факти и информация, които в последствие съхраняваме в паметта си. Ето защо можем да повлияем върху развитието на мозъка на детето стимулирайки го например чрез изучаване на чужд език. Процесът на усвояване на езика е невероятно сложен и въпреки това детето без усилие научава един или повече езици преди да навърши три години. Колкото по-малко е детето, толкова по-лесно и естествено научава чуждия език. С възрастта е все по-трудно да има добро произношение и да си служи с езика с лекотата присъща на родените в съответната езикова среда. Изучаването на английски от най-ранна възраст ще накара детето Ви да обикне този език. По-лесно ще му бъде и в часовете по английски в училище.

Какво представлява методът Хелен Дорон?

Методът Хелен Дорон се основава на естествената даденост да усвояваме майчиния си език. Детето започва да учи майчиния език още в утробата на майка си. В началото чува думи, които не разбира. Постепенно родителите му помагат да разбере значението на усвоените звуци. Прегръщат го, целуват и хвалят всеки път, когато каже нова думичка или покаже, че е разбрало. Хелен Дорон Early English имитира този естествен процес и учи децана на английски език, както те са научили майчиния си език. Учебните пособия изготвени от Хелен Дорон са резултат на дългогодишната и работа с най-малките. Детето многократно слуша записите на касетите, като не им обръща особено внимание и не се старае да ги разбере. След известно време се оказва, че звуците, думите и структурите на езика са му познати.

Следващият етап е запознаването на детето със значението на познатите и запаметени вече звуци. Това става по време на редовните занятия провеждани от квалифицирани и специялно обучени преподаватели. В малки групи (4-8 човека) децата под формата на игри и песнички разбират от контекста значението на предварително усвоените звуци. Едновременно научават и правилната употреба на думите и изразите. По-големите се учат също и да четат.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
защо искаш да мъчиш детенце от сега?ума ми не го побира.гледате телевизия и хоп англииски ..
Точно днес четох, че въпросното "затормозяване" е мит. Заучаването на чуждия език не пречело на заучаването на майчиния език, нито на проговарянето му. В статията, която четох пише, че заучаването на друг език освен майчиния в ранна детска възраст не само не затормозява, а точно обратното. Децата били с голяма способност да запаметяват езици, която намалявала след 5 годишна възраст. Така пишеше, а колко е вярно не мога да кажа. Grinning
Ще следя темата с интерес, защото и аз съм се замисляла дали да не запиша Марти на английски.

# 5
  • Мнения: 274
Да   ама са  деца   на   двуезични  семейства...

Като  английски   филолог,   а  и   като   майка  на две  деца - твърдо   не! Naughty

# 6
  • Мнения: 636
КоОрдинати не мога да ти дам, но и аз искрено се учудих от въпроса ти. Ако някой вкъщи не му говори постоянно на английски, спомените му няма да са никак трайни. Цял живот ще учи милото, защо не го оставите да си изживее детството?!

# 7
  • Мнения: 668
знаех си че много  четете.мила не си товари детето с излишни за него в момента неща,но щом си решила пробвай да попиташ в часа на мама там говореха за това.

# 8
  • Мнения: 220
Ами явно съм публикувала тази тема на неподходящо място. Пред очите ми са израстнали деца, които са живели в семейство на българи, живеещи в Канада. Децата им се говори на български в къщи, на френски в детската градина и едновременно и английски още преди навършване на 3-та годинка.
Нямам време и намерение да се обяснявам "защо", , а търсех кординати на такива които са чували .

# 9
  • Мнения: 668
пробвай с търсачката в  нета,едва ли са много училищата в софия:)

# 10
  • Мнения: 2 531
Ами явно съм публикувала тази тема на неподходящо място. Пред очите ми са израстнали деца, които са живели в семейство на българи, живеещи в Канада. Децата им се говори на български в къщи, на френски в детската градина и едновременно и английски още преди навършване на 3-та годинка.
Нямам време и намерение да се обяснявам "защо", , а търсех кординати на такива които са чували .
Това е коренно различна ситуация! За това дете реално майчиния език е чужд! Племенниците ми са родени и живеят в Германия. Двамата родители са българи! До 1г. възраст ,т.е . когато тръгнаха на градина никой не им беше говорил немски, сега го владеят по добре от българския! Спомням си как момченцето беше научило госпожите в градината си на някой български думи даже!Особенно силно впечатление ми правеше когато беше малък в България говореше само на български. Но в момента в който се усамотеше сам да си играе с играчките си им говореше на немски! За него това беше "езика на игрите"
В у-ще Европа има много добри курсова за деца. В детските градини също! За 1г. възраст обаче не съм чувала  Thinking

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 15:11 от veni-b

# 11
  • Мнения: 636
Ами явно съм публикувала тази тема на неподходящо място. Пред очите ми са израстнали деца, които са живели в семейство на българи, живеещи в Канада. Децата им се говори на български в къщи, на френски в детската градина и едновременно и английски още преди навършване на 3-та годинка.
Нямам време и намерение да се обяснявам "защо", , а търсех кординати на такива които са чували .
Аз точно това имах предвид - тези деца, живеещи в Канада, постоянно слушат и говорят на тези езици. А дете, което ходи само на курсове не може трайно да научи езика.
Изборът разбира се е твой! Повече няма да пиша  Hug

# 12
Изтегли си филмите на "бейби Анщайн"-те са на английски и са много интересни.Ние така проговаряме на англ., но мен лично това ме притеснява.

# 13
  • Мнения: 116
Попитай тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72266.60. Може би ще могат да ти бъдат полезни. Успех! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 398
Попитай мама leeloo. Тя преподава по този метод. Тук има и координати: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224005.msg5185836#msg5185836

Общи условия

Активация на акаунт