Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим - част 3

  • 15 111
  • 302
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 829
Благодаря за новата тема. Може би е хубаво да се добавят и линковете, които пусна Айла в предишната тема? Те са на английски, но доста подобно на ПЗ.

# 2
  • Мнения: 2 652
Хайде и аз тук, въпреки, че засега сме на някакво смесено захранване. Но и малката хрупа едни цели моркови и си пълни бузите с огромни парчета като хамстер. После, като започне да плюе, половин час, докато излезнат всички парчаци.

# 3
  • Мнения: 2 652
Хайде и аз тук, въпреки, че засега сме на някакво смесено захранване. Но и малката хрупа едни цели моркови и си пълни бузите с огромни парчета като хамстер. После, като започне да плюе, половин час, докато излезнат всички парчаци.

# 4
  • Мнения: 129
Хайде и в новата тема ще копирам молбата ми за мнения от предишната (извинете за досаждането  Embarassed)
Бенитта, благодаря.

По- ветераните, бихте ли ме посъветвали кое се брои за "активен хранителен интерес"? Доколкото си спомням Ники и Ваня, и Горан в началото не бяха големи ентусиасти - Айла и Маймунка, бихте ли дали мнение, моля ви. Яна, твоето мнение също го ценя.
От първи януари (по-идеална дата от това, здраве му кажи  ) започнах да го взимам на масата и на него определено му е интересно, ако докопа чинията или подложката, или пък да бръкне в купичката със закуска. Но не си проси храна, нито пък се сеща да слага в устата. Пробвах няколко пъти да му дам микродози и не отказва, но и след това не се сеща да иска. Според вас това достатъчен интерес ли е от негова страна или е добре да почакам още време?

Благодаря ви!  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 16:17 от Dazzle

# 5
  • Мнения: 700
 Привет

# 6
  • Мнения: 174
Кари от месец се протяга към всичко за ядене (но ще изчакам още седмица да стане на 6м точно,въпреки че знам че не е фатално) и изглежда супер гладна като я гледаш как се протяга жално жално с един влажен поглед!!!

# 7
  • Мнения: 1 216
Приемате ли още зайци?
Чета ви и в скоро време ще се включвам вече активно към захранващите. Камен се облизва, мляска и преглъща когато се храним пред него. Посягам към устата му и той я отваря директно готов да папа, все едно знае момчето кое как се случва. Решила съм да чакам навършването на 6те месеца, а ако устискам на любопитството си ще започна ПЗ към 7м

# 8
  • Мнения: 2 829
Dazzle, аз не мога да ти отговоря, защото моето беше много лакомо в началото. Просто беше неудържим, нямаше как да сбъркаш Grinning
Не знам как бих процедирала ако не беше такъв лакомник, може би бих изчакала още малко преди да предложа храна, може би бих оставяла парченца храна пред него да видя дали ще лапне.... Нека се включат Айла, Анна В, Му Моонка, да кажат те как са процедирали...

# 9
  • Мнения: 700
 Моето детенце също не беше от много лакомите.Реално към 8 месец почна да се интересува по-активно от папкане,а към 10 почна да яде повече от няколко трошички.Но аз някакси бях много спокойна и е имало дни в които дори не съм му предлагала да опитва.Нали си растеше добре само от кърмата.Всичко се случи много естествено и нормално и постепенно си прояде.Имаше и периоди,в които кареше почти само на кърма(около11 месец) и съответно малко след годинката се появиха 6 нови зъбчета.Сега са му дали почивка до следващото никнене.
 Съветът ми е след като детенцето опитва с интерес,продължавай по малко,не бързай,нормално е да не иска настоятелно още и още.Всичко с времето си.Наслаждавай се на този безгрижен момент,че после идва времето,когато ще се чудиш какво да приготвяш за ядене,как да разнообразяваш и т.н.
 А друго,което мога да кажа за апетита е,че много е важен личния пример.С мъжът ми винаги сме обичали да хапваме.Слава Богу не ни личи.В смисъл не толкова като количество,но с апетит и редовно.И малкия е като нас.Примерно мъжът ми като се върне към 5 от работа,понеже не се е хранил достатъчно през деня и през час си похапва.А малкия все търчи около него и той да клъвне по нещичко.

# 10
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета , ние също се включваме към групата ПЗ-щи ...Ядем заедно почти всичко..Много ще се радвам да споделяте идей за здравословна и лесна кухня.
Хрупаме всичко цяло въпреки че малката има само два зъба, обаче дъвче ли дъвче..
За сега толкоз поздрави от нас   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 829
Ивалекс, има специална тема за рецепти, "в кухнята на педагогически захранващите". У нас готвят най-вече мъжа ми и свекървата, та аз не съм писала там засега, но потърси я, сигурно ще ти е полезна!
Добре дошли на новите мами! Hug

# 12
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Здравейте  Hug
Моята малка бебка е на 6мес и мисля да бъде на ПЗ. Все още се чудя с какво да започна - върти ми се нещо ориз или просо  newsm78 Та ще го помисля още. Тя не проявавя интерес към нашата храна. Суче на поискване и на корем  Laughing Опитах тиквен крем да й предложа, на върха на кутрето ми, облиза се, но не настояваше за повече и не съм й давала. Ще изчакам сигурно още поне 2 седмици и ще реша как и с какво. Добавям, че каката беше с АБКМ и алергия към кайсии. Сега яде всичко, но с много дуднене от моя страна, все я карам да дъвче и гълта. Дано с малката нямам тези проблеми.
Ще се радвам да ме приемете във вашите симпатични редици  Hug

# 13
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Запис!  Party
Я кажете, по-старшите, кога заменихте кърмене? newsm78
И давате ли вода? До кога се преварява?

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 18:20 от drize

# 14
  • София
  • Мнения: 12 202
  Томасе добре дошла и тук  Hug
  Ще помагаме с каквото можем. Определено малките нямат никакъв проблем с дъвкането след като захранвах по този начин, но те никога и не са яли пасирана храна или е било инцидентно. В момента си хапват без проблем дори  и ядки. Вчера намерих и им купих сурово кашу и определено им хареса.
   Аз лично доколкото си спомням започнах с продукта който се консумира най-много в нашето семейство, а именно картофче и досега това им е едно от любимите неща за хапване.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт