КАКВО МУ ИМА?

  • 1 132
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Здравейте, обръщам се с голяма молба. Синът ми е на 10м. През лятото за по няколко дни е вдигал температура, но съм го отдавала на настинка и се е оправял от самосебеси. През ноември се разболя сериозно от кашлица и температура - изписаха му Дурацеф. Лекарят препоръча да пуснем стерилна урина и гърлен секрет. В урината се откриха бактерии - ентерокок, които лекувахме с Аугументин по антибиограмата, след което продължихме още 10 дни с Бисептол.  На 3 ден докато пиеше бисептола, температурата се върна - 37 до 37,4. След това при контролното изследване, ентерокока беше изчезнал, но се намери Е. коли. Продължихме със Зинат и Фортум. На втори ден от инжекциите, според стерилната урина вече няма бактерии, но детето продължава да е с температура. Кръвните му показатели са в норма, има само леко повишени левкоцити. Направихме и манту - в норма е.  На какво според Вас може да се дължи тазии температура  - през целия ден, и не се повлиява от Панадол? Много съм притеснена, моля да ме насочите.

# 1
  • Мнения: 2 755
Да допълня само, че температурата продължава вече повече от месец, без никакви други симтоми.

# 2
  • Мнения: 5 760
Добре е да направите още поне две изследвания на стерилна урина след добър тоалет. Много често има остатъчни температури след вирусни инфекции, които продължават повече дни. Можете да се консултирате с детски нефролог ,за на няма някакъв пропуск.

Общи условия

Активация на акаунт