кухненска мивка, но каква?

  • 5 870
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Момичета, помагайте!
Предстои ми обзавеждане на нова кухня. Мястото не е много - около 2 м, и ми се иска да остане повече свободен плот, затова се двоумя дали ми трябва мивка с отцедник или преливник /не знам как точно се казва/ или е достатъчно само с едно корито. Моля ви - споделете кое е по-добро според вас. Проблем ли е измитите съдове да се слагат в сушилник, който стои направо на плота, върху подложка разбира се, и какъв е смисъла от отцедника? Иска ми се да имам функционална мивка с голямо и дълбоко корито, и това ми се струва по-важно от някакво удължение, което да ми отнема от и без това оскъдното пространство.

# 1
  • Мнения: 3 830
Отцедника използвах, когато насапунисвах съдовете. Не ги слагах на плота, а в отцедника.
Що да е проблем да си имаш сушилник за съдове? Там слагам съдовете, когато са вече изплакнати.

Най-добрият вариант е да е по-голяма и по-дълбока мивката. Голямо удобство е! Peace

# 2
  • Мнения: 8 999
Моята мивка е само корито, без отцедници и други екстри. Но на мен не ми се налага да мия често на ръка, защото ползвам миялна машина. Имам едно малко метално нещо /сушилник/, на което слагам неща, които съм измила по спешност, но това се случва изключително рядко, та затова нямам и тавичка под него. Стои направо върху плота и ако нещо се суши върху него, пъхам кърпата отдолу.
Но, ако миеш на ръка, разширението на мивката е голямо удобство, за да си държиш там сушилката и да не ти пука дали капе, или щедро се облива с вода.

# 3
  • Мнения: 204
Не ти трябва отцедник, отврат е. Старата ми мивка беше кръгла, без отцедник. Ами по- ми харесваше. По лесно се бърше вода от плота, отколкото от отцедника. Непрекъснато бърша варовик, по- трудно се поддържа отцедника

# 4
  • София
  • Мнения: 4 019
А защо не помислиш сушилката за чиниите да е в шкаф-долу в дясно от мивката. Някъде гледах такова нещо. Изплакваш и ги поставяш там,после затваряш и готово. От време навреме изхвърляш водата ,която се е събрала. А за увеличаване на плота-има едни аксесоари за мивка. Дъска-дърво или пластмаса- точно с размера на коритото. Дъската е отгоре и си режеш на нея. Има само за някои модели мивки,но предполагам,че всеки дърводелец може да ти изработи и няма да струва по 70 кинта.

# 5
  • Мнения: 3 830
Има шкафове-отцедници. Слагат се точно над мивката и щом измиеш съдовете ги слагаш в шкафа. Дъното му не е от дървена плоскост, а от метална скара. Водата си капе точно в мивката Peace

# 6
  • Мнения: 7 430
И според мен отцедник не ти трябва Peace Аз за моята кухня имам място, но не виждам смисъла му за ползване Peace
Вземи се само едно корито, а отцедника на чиниите го сложи върху гърба на кухнята и така ще ти остане повече плот Wink

Успех Peace

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз си купих мивка с отцедник на ТЕКА и не съжалявам. Удобно е. Там слагам измитите салати, плодове, заленчуци и др.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 494
А нашият сушилник пък е вдигнат на високо с дюбели. Така пространството под него е свободно. Но мен дори и така взе да ме дразни, защото като вдигна ръка да поставя чинията и водата се стича по ръката ми към ръкава.
svetlan4o, а реши ли от какъв материал ще е мивката? Изчетох всички стари теми и така и не намерих еднозначен отговор- едни казват гладка, други- ленена, трети- оребрена или ще е от друг материал?

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:59 от abigale

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Можеш да си слагаш чиниите докато се отцедят върху такова нещо .Аз съм го купила от домашни потреби ,но го видях и в Кауфланд.И после ги прибираш в нещо такова:http://www.kentimpex.bg/catalog.php/action.viewmore/catid.18/id.2464. Peace

# 10
  • Мнения: 96
Благодаря на всички за отговорите и идеите!
Suzi_a, това приспособление изглежда интересно, както и да се нарича, и най-малко има същата функция като отцедника, за който питам. За изтеглящия механизъм - вероятно няма да стане-имам малко пространство. И така ще ми е трудно, а искам да предвидя и място за миялна машина за в бъдеще.
abigale, и за материала все още се колебая. И аз изчетох старите теми, почти се навих на тези новите от полимермрамор - даже си харесах модел/без отцедник  Simple Smile/ от един български производител - някой беше дал линк. Но смятам, че и от алпака да си взема, няма да съжалявам. А ти какво имаш предвид под ленена и оребрена?
Estellia, мислих го и това с отцедника в шкафа, но ... някой ползва ли такова нещо наистина? Всъщност това, което гледах отдолу няма дупка, а подвижна тавичка, която се излива мисля. И това отначало ми се видя много хитро, но после ме разубедиха.Това се ползвало от домакини, които имат миялни машини и прибират направо сухи чинии.
Е, ще се радвам на още съвети и мнения, макар че дотук май надделява варианта без отцедник на мивката - а варинати за сушилници има много!

# 11
  • Мнения: 373
Моята мивка е само корито,подградена и удобна. Имаме 1 сушилка в шкафа , и една на плота.Доволна съм от тази организация  Peace

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 18:18 от Mina_21

# 12
  • Мнения: 13 182
Харесвам мивки с отцедник- ползвам го да си поставям горещите съдове, там беля зеленчуци, защото лесно мога да го слея, може да се дезинфекцира с всякакви препарати. Не мисля, че се губи място от плота, даже печелиш здрава основа.

# 13
  • Мнения: 794
http://www.siko-s.com/product.php?sr=38&r=55&p=403 Това е моето предложение...

Без отцедник е непрактично според мен..Остава много вода по плота и постоянно трябва да забърсваш..

# 14
  • Варна
  • Мнения: 103
Запис.

Общи условия

Активация на акаунт