Кученце от България! Как, Кой и Какви са изискванията

  • 1 437
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 169
Мили майчета,

От известно време се мъча да намеря отговор на въпроса: Как да взема мъничко куче от БГ и да ми бъде изпратено в САЩ. Тук събрах всичката необходима информация и изискванията на страната за шипинг, но от БГ получавам противоречиви мнения от различни инстанции.
Неясни за мен остават въпросите: Колко голямо трябва да бъде кученцето? Необходимите ваксини? Кои авио компании имат карго и спедиция на живи животни от БГ до САЩ?

Предварително благодаря

П.С. Сигурно се питате защо от БГ и няма ли кученца тук: Да има, но аз имам слабост към немските овчарки, а тук породата е изменена и не са същите кучета. Да не казвам за цената $ 2700 до $3000 ooooh!





# 1
  • Мнения: 393
аз също проявявам интерес. Ако някой има инфо...

# 2
  • Мнения: 3 034
moga да ти кажа за тук - необходимите ваксини си ги проверяваш в съответното ведомство - тук е комисия по контрол на храните и животните, имат сайт. Канада изисква само ваксина против бяс, тя се слага един месец преди пътуването, за да образува антитела. другото е удостоверение от районна ветеринаро-медицинскаслужба, че животното е здраво, ваксинирано и може да напусне страната. това се взима като се иде с паспорта с упоменатите вече сложени ваксини във въпросната служба - в София е в Банишора или поне беше, мисля блок 34. тва удостоверение важи 48 часа, тоест взимаш го преди полета (ако не са го променили). аз предварително се обадих и на летищната ветеринарна служба, защото летях много рано сутринта и те ми разрешиха да си заверя удостоверението предния ден, както и направих.

само че как само ще лети това кученце, ти няма ли с него да летиш?  #Crazy страшно е натоварващо за животното, имай го предвид. никой няма да го разхожда или да го обгрижва кой знае колко... а и зависи колко е малко, не е добра идея съвсем малко кученце да лети  Tired

# 3
  • Мнения: 7 091
Ванхорн, аз не мога да ти помогна с информация за пренасянето, но исках да те питам при вас няма ли адопшън центрове? Цените за осиновяване са 200-300 долара, при това има и породисти кучета със сертификати? Само за сравнение ще ти кажа, че в магазина за дом. любимци един лабрадор е 1800-2000, същия, със сертификат от АЦ е 250.
Пробвала ли си да се свържеш и с клубовете на породата? Те са също надежден ( и по-евтин) източник, отколкото магазините за животни?
Само предлагам, защото както вече са ти споменали е много натоварващо летенето за животните.  Peace Peace

# 4
  • Мнения: 1 169
Тандури да така е, права си. Опитах всичко. Тук във Вегас няма. Опитах клубове, развъдници, но...това е $2700 до $3000. Мъжа ми полудя като видя кученцата от БГ развъдника http://www.von-daron.com/. Той винаги е искал немска овчарка. Аз имах преди, но почина на 13 години. След това не исках и да помисля.
Сега се чувствам готова. Купихме и къща с голям двор. Всички сме готови за мъничкия Ирк. Тази вечер ще стоя на телефона до късно, за да говоря с Бритиш Еар карго, Луфханза и мн.др.  Praynig

Цитат
само че как само ще лети това кученце, ти няма ли с него да летиш?   страшно е натоварващо за животното, имай го предвид. никой няма да го разхожда или да го обгрижва кой знае колко... а и зависи колко е малко, не е добра идея съвсем малко кученце да лети 

Ще платя ВИП за мъника, така че се надявам да бъде обгрижван добре. 

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
пиши на лични на bushkata, тя се занимава с кучета и знае какви документи къде се вадят в Бг.

знам, че превозът със самолет е доста скъп, аз проверявах за Германия, зависи от големината и килограмите на кучето...
кучето е после травматизирано, независимо, че са в специални отделения.

ако кучето е малко, до 3-4 кг. може да пътува в кабината и не е толкова голям стреса.

успех

# 6
  • Мнения: 3 034
тц, вече не може в кабината никакви животни, котката ми беше 2.5 кг, но летя в багажното  Tired приеха нови наредби, има хора с алергии

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тц, вече не може в кабината никакви животни, котката ми беше 2.5 кг, но летя в багажното  Tired приеха нови наредби, има хора с алергии

незнам как е за презокеанските полети Rolling Eyes, аз гледах за Г-я и за кучета... за котета не съм търсила....
мисля, че всяка авиокомпания има различни изисквания.

# 8
  • Мнения: 3 034
презокеанските имах предвид, но и вътрешните тук в Канада, мисля че Щатите също ги приеха тези разпоредби. иначе до Франкфурт си летя с мен, нямаше проблем, но след това вече не можеше  Tired

# 9
  • Мнения: 95
Нашето куче дойде в САЩ по човек. Тогава проверих всякакви варианти за идване и най-евтиния остана като "свръх багаж" така ни излезна нещо от сорта на 100$ или 300$ не помня точно беше преди няколко години (а говорим за лабрадор 35кг и отгоре). Ваксините са тези, които се поставят на всяко куче. Задължително е да има антибяс ваксина и да не е поставена преди по - малко от месец. Има изисквания за големината на клетката на животното в която ще пътува. Трябва да е толкова голяма, че да може кучето да се изправя вътре свободно. Моя съвет е да си изберете кученцето и да пътува с някой познат, като багаж. Бях намерила много полезен сайт, в който излизаха всички изисквания за пътуване на животни за всички страни. Имаше и за всички авиокомпании какво и как предлагат и сега не мога да го намеря. Продължавам да търся и ако го открия ще ти пратя линк. 

# 10
  • Мнения: 95
Мили майчета,

От известно време се мъча да намеря отговор на въпроса: Как да взема мъничко куче от БГ и да ми бъде изпратено в САЩ. Тук събрах всичката необходима информация и изискванията на страната за шипинг, но от БГ получавам противоречиви мнения от различни инстанции.
Неясни за мен остават въпросите: Колко голямо трябва да бъде кученцето? Необходимите ваксини? Кои авио компании имат карго и спедиция на живи животни от БГ до САЩ?

Предварително благодаря

П.С. Сигурно се питате защо от БГ и няма ли кученца тук: Да има, но аз имам слабост към немските овчарки, а тук породата е изменена и не са същите кучета. Да не казвам за цената $ 2700 до $3000 ooooh!








Виж тук относно изисквания: http://www.pettravel.com/airline_rules.cfm

# 11
  • Мнения: 1 216
Наши приятели имат три немски овчарки и са големи фенове на породата. Едната е купена от Канзас за $1200. Това лято тя роди 13 малки и ги продаваха по $800. Майката и бащата си имат документи и родословие, особено за таткото имаха много изисквания.
Бяха пуснали обяви във вестниците.

Ако искаш, мога да покажа снимки.

Тук имаме други познати, които са си докарали куче, но то е било член на семейството.

За ново кученце не знам дали си заслужава, честно, а и не се знае дали и как ще му понесе пътя.

Сега разгледах снимките в бг-сайта и поне визуално аз разлика не виждам с овчарките на нашите познати.

# 12
  • Мнения: 1 169
Момичета,

Много благодаря за мненията и информацията, която ми дадохте.
Все пак има решение и на края на месеца ще получим нашия мъник. Или ше пътува с мои приятел или с компания, която се занимава с това.

# 13
  • Мнения: 1 169
За интересуващите се: преди две седмици получихме нашия мъник.
Пристигна с Air France, а връзката от БГ е фирма "Орбит". Всичко мина благополучно. Оказа се практика изпращането на малки кученца, но с комерсиална цел. В нашия случай беше за домашен любимец.
От детските си години не съм имала куче. Дъщеря ми искаше много. Отговорна е и помага: за сега. Беше мечта на мъжа ми да има Европейска Немска Овчарка - ето му занимание. Дааа отговорност е, но и голямо удоволствие.
Ако имате въпроси - насреща съм!

Ето го и малчо:
                           

# 14

Общи условия

Активация на акаунт