За кокшките, ЕС, кокошата слепота.

  • 2 725
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 585
Ами гледам едно интервю с една бъдеща мама, която очаква тризнаци.
Живеят в гарсониера. Водещата я пита как смятари да разположат креватчетата.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
По друг канал съобщават за комисия на ЕС, която тръгва по птицекомбинатите на проверка.
Всяка кокошка трябва да разполага с О.75 кв. метра минимум жилищна площ, гнездо, постилка
и стъргалка за нокти.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Хора, кажете ми, мола ви се, че нищо ми няма.
Моята логика все по-често издиша, все по-не е логика.
ЕС видя танцуващи мечки, помияри, кокошки, а нас не видя.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 309
Това е защото би трябвало да имаме право на осъзнат избор. А кокошките - не! В действителност обаче аз виждам точно обратното.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 20:12 от мама Зайка

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние сме данъкоплатци и електорат. Дори вече не сме възпроизводима работна сила, защото прирастът ни е отрицателен.

# 3
  • Мнения: 212
Относно кокошките:
Цитат
Кокошките носачки - с по-добри "жилищни" условия от 2012 г.от Дневник

Кокошките носачки - с по-добри "жилищни" условия от 2012 г.

 
Гнездо, носилка, прът, дъска за острене на нокти и най-малко 750 кв.см. жизнено пространство. Това са задължителните атрибути, които трябва да притежава мястото за отглеждане на кокошки носачки от 2012 г. според Eвропейската директива (1999/74/ЕС) за минималните стандарти за отглеждане на кокошки носачки. Скорошен доклад, поръчан от Европейската комисия потвърждава необходимостта конвенционалните клетки за отглеждането на тези птици да бъдат забранени, съобщи пресслужбата на ЕК.

Докладът, който се позовава на независими научни и социaлно-икономически изследвания, доказва категоричните предимства на т.нар облагородени клетки или алтернативни методи (кокошарници и др. с повече пространство) за отглеждане на кокошки. Документът също така изрежда препоръчителни мерки, които трябва да бъдат предприети до влизането в сила на забраната, като например повишаване на обществената осведоменост по темата.

Фермерите имат достатъчно дълъг преходен период, през който да адаптират помещенията според изискванията на директивата.

Докладът, който е изготвен по искане на ЕК от Европейската агенция за безопасност на храните доказва, че отглеждането на кокошки носачки в клетки създава рискове от болести, поведенченски проблеми и смъртност при птиците.

Освен това, последното проучване на Евробарометър за потребителските нагласи по отношение на отглеждането на животните, показва, че европейските граждани са готови да плащат повече за яйца от кокошки, гледани при добри условия. През последните две години само във Великобритания производителите на яйца от "свободни" кокошки са увеличили двойно продажбите си.
Да живеят кокошките.
Кокошките от форума вече могат да си отдъхнат. ЕС се грижи и за тях...

# 4
  • Мнения: 581
  Сами сме си виновни, безропотни, безмълвни, затова не ни забелязват.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мда. Явно не кудкудякаме достатъчно.

# 6
  • Мнения: 1 470
Ами гледам едно интервю с една бъдеща мама, която очаква тризнаци.
Живеят в гарсониера. Водещата я пита как смятари да разположат креватчетата.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
По друг канал съобщават за комисия на ЕС, която тръгва по птицекомбинатите на проверка.
Всяка кокошка трябва да разполага с О.75 кв. метра минимум жилищна площ, гнездо, постилка
и стъргалка за нокти.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Хора, кажете ми, мола ви се, че нищо ми няма.
Моята логика все по-често издиша, все по-не е логика.
ЕС видя танцуващи мечки, помияри, кокошки, а нас не видя.
Ми какво да ти кажа...Ние сами не се виждаме,защо някой друг да ни види...А иначе и нашият дом за сега е гарсониера,но това не е най-важното нещо на света...Въпреки всичко съм по богата от много мами пишещи тук...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
На далечни познати преди повече от година им се родиха тризнаци. Общината /Етрополе/ им даде апартамент и им осигури бавачка безплатно. Не ги показваха по ТВ. Не са се обаждали просто.

# 8
  • Мнения: 4 585
Белким и на това семейство дадат по-горямо жилище.
Червената шапчица не ме притеснява, тя, стига да рече, ще си купи къща с райграс.
Адва ли е останала съфорумка, която да не знае, че е богата.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Абе кокошките, като нямат ръце, като им пилят ноктите, това какво ще е? -маникюр или педикюр?
Значи, фермеръп прави на кокошките педикюр, а фермерката на петела - свир...
Как ще се отрази това на цената на яйцата?
То е ясно, че ще поскъпнат, ама с колко?

# 9
  • Мнения: 1 470
Белким и на това семейство дадат по-горямо жилище.
Червената шапчица не ме притеснява, тя, стига да рече, ще си купи къща с райграс.
Адва ли е останала съфорумка, която да не знае, че е богата.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Абе кокошките, като нямат ръце, като им пилят ноктите, това какво ще е? -маникюр или педикюр?
Значи, фермеръп прави на кокошките педикюр, а фермерката на петела - свир...
Как ще се отрази това на цената на яйцата?
То е ясно, че ще поскъпнат, ама с колко?
Ми предполагам 5лв на ПРИМОЦИЯ...

А за богатството,моето се измерва във съвсем други размери...А за къщата с райграса,стискайте палци!!!Защото на този етап само райграсът е мой...

# 10
  • Мнения: 2 013
Аз пък няма да се включа в хора....

Да са живи и здрави тризнаците на семейството, би било чудесно, ако общината им помогне. А ако имаха близнаци - какво?

Само че - айде стига сме чакали от държавата - ако си здрав и прав, работи и храни децата си. Щото от много вайкане на много хора хич не им остава време да помислят как биха могли да печелят повече.  Ако си болен - да, тогава държавата трябва да ти помогне да се справиш.

Колкото до кокошките - вие яйца ядете ли? Надали ЕС го е измислил само от любов към пернатите, а от хуманни съображения, заради качеството на яйцата им, които всички ядем.

Иначе е чудна тема за популизъм - горките тризначета в гарсониерата, а пък вижте - всяка кокошка с цели 750 квадратни сантиметра и обзавеждане!
 


# 11
  • Мнения: 656
Е вие пък, може ли да разсъждавате така ограничено. Естествено кокошките кълват семенца, но и яйца снасят, а една майка какво - само граждани снася, които на всичкото отгоре имат право на безплатно училище, непроизводствени единици са а сучат и от здравната каса. А кокошките - нали в Европейския съюз ще ги консумират, какви угризения ще изпитват консуматорите, че кокошката е била измъчвана в Блъгария с 0,74м.квл. жилищна площ...


Дивана, а чувала ли си закона за хуманното к лане на животни?

# 12
  • Мнения: 27 524
ЕС видя танцуващи мечки, помияри, кокошки, а нас не видя.

Ние сме си виновни за това, разбира се. Какво друго се очаква от един овчи народ  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 288
 Каво, трябва комисия от ЕС да тръгне по къщите ни и да  определя жилищната площ, на която да живеем ли? Че ние какви сме, да не сме безмълвни безпомощни животни, чието месо, мляко и яйца заминават да хранят европейските граждани. Естествено, че ЕС е загрижен за качеството на продукцията, която ще ползва. Като не сме доволни, да не бяхме ревали да влизаме в евросъюза. А качеството на хората и съответно на живота им си е наша работа, другото би било груба намеса.

# 14
  • Мнения: 2 013
Остава ЕС да нареди - по 15 квадрата жилищна площ за всеки член на семейството!
Но това го имаше и по Татово време, когато хората спестяваха цял живот, имаха пари за апартаменти масово, но апартаментите "се даваха". И как "се даваха" - двустаен за семейство с едно дете, тристаен - ако имаш две деца само. Без да избираш квартал или южно изложение - каквото остане...

Държавата ни е скапана, тези, които са във властта крадат безобразно, без значение от политическата им принадлежност. По високите етажи крадат в огромни размери и всеки отъркал се за няколко години в управлението излиза оттам богат, ама много богат. Най-гадната форма на корупция обаче вирее сред хората на ниските етажи - тези, които директно искат от обикновените граждани... Членството ни в ЕС ме кеф, защото, че щат не щат, това ще трябва да се ограничи - като им турят вилица на врата.

Та сложат ли се ред и правила да не се краде и рекетира у нас, и за гражданите ще настъпят по-добри времена.

Мога цял ферман да напиша, но ме мързи.

Да, чувала съм за хуманното клане...

Общи условия

Активация на акаунт