Бременност и посещение при зъболекар

  • 1 534
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 71
За първи път се престрашавам да ви пиша мили майчета.Бременна съм в 7 месец а ме боли ужасно един зъб.Много ме е страх от манипулациите и винаги искам да ми слагат упойка .Но в това състояние незнам дали е удачно.Чувала съм за упойки за бременни но искам да питам дали някой е пробвал.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 565
Да, водят ги безадреналинови упойки. И аз ходих към 6-я месец. Оказа се че имампулпит на преден зъб и трябваше да се прави. Така че няма страшно. Щом се налага няма да се наказваш я.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    В 7-ми месец ми пломбираха 7 зъба.Слагаха ми упойка, дори и арсен.Няма нищо страшно и опасно.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
ОООО,любима тема...Аз изпитвам неистов ужас от зъболекар,но когато бях още във втория месец се наложи не само да ходя на такъв,ами и направо си ми извади един зъб.Така че отивай,да не станеш като мен накрая...А за упойката изобщо не се притеснявай,те си знаят какви упойки да слагат в такива ''деликатни'' състояния като бременноста.Успех!newsm10

# 4
  • Мнения: 961
Аз ходих на стоматолог в началото на 4 месец. Направи ми 2 пломби. Едната беше без упойка и много ме боля, защото по време на бременността се развива свръхчувствителност на зъбите и венците. Като казах на гинеколжката ми, тя ми каза повече зъб без упойка да не правя. Втората пломба беше с външна упойка, която се впръсква в зъба и той изтръпва, а не се бие във венеца. Не изпитах никаква болка. Все пак говори с твоя гинеколог дали и каква упойка е умесна в твоя случай.

# 5
  • Мнения: 6 713
И аз ходих на манипулация при зъболекар в края на пети месец. Зъболекарят сложи упойка за бременни и ми каза сто пъти, че е безопасна. Аз също не вярвах в началото и продължих да разпитвам като луда #Crazy, и гинекологът каза - нали слагаме подобни упойки на майките като раждат Simple Smile

Плюс това упойката е местна все пак Peace 

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Няма какво да добавя повече. Отговора е ясен  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
В четвъртия месец ми пломбираха 2 зъба с упойка. Зъболекрката каза, че е безвредна.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 52
Отговарям от името на стоматолозите Simple Smile-на всяка цена следва да се прегледаш и лекуваш-нещата няма да се оправят от самосебе си,дори да отзвучи болката ще се появи отново и тогава нещата се задълбочават и усложняват като лечение.Относно упойките-да,ползват се без адреналин-по-добре е винаги да се ползва такава упойка ,отколкото бременната да изпитва болка,защото тогава се отделя много голямо количество адреналин от надбъбрека и той може да направи беля.Дано съм помогнала Wink

# 9
  • Мнения: 357
На мен ми се наложи в началото на 9 месец да ходя, слагаха ми арсен и ми пломбираха и упойка имаше преди това ... тъй че спокойно  Peace

# 10
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Моят най-голям страх ЗАБОЛЕКАРИТЕ.
В 5 месец ходих да ми направи един зъб и той ми каза също , че ми слага такава упойка специално за бременни. Обаче ми каза и нещо друго , че само до 8 месец може да ми я слага , но не знам защо. newsm78

# 11
  • Мнения: 208
В началото на бременноста ми, се наложи да ми направят операция на венеца.Просто беше наложително, а аз изпаднах в един такъв страх, който в последствие се оказа безмислен.Както някои от мамите по горе са написали, че има безадреналинови упойки, с които нищо не се усеща.Просто страха понякога идва в повече.

# 12
  • Мнения: 3 376
Обаче ми каза и нещо друго , че само до 8 месец може да ми я слага , но не знам защо. newsm78

На мен ми вдиха зъб с упойка в 9-ти месец,след термина даже-преносвах 5 дни вече.
Зъболекаря каза да се консултирам с гинеколога си все пак,обадих му се иказа,че няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт