Въпрос за отбиването

  • 332
  • 1
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Мами Моето бебче го кърмих до края на 8 месец,като през целия 8 месец бяхме на кърмене сутрин и вечер и дохранване с АМ вечер,защото млякото ми беше доста намаляло,последната седмица кърмене само сутрин и от три дена спрях напълно.
Въпроса ми е оттук нататък трябва ли да правя нещо,в смисъл да изцеждам ли или да не ги пипам изобщо,
като трябва да кажа че нямам напрежение в гърдите,само днес като че ли са малко по-големи,питам защото се притеснявам ,дали ще мине без хапчета,и ако трябва към какъв доктор да се обърна  за консултация-гинеколог ли?
Според мен плавно спрях ,но все пак ви моля Споделете опита си!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 201
  Във всеки случай е много по-добре да се отбие без да се пият хапчета. Както описваш при теб е постепенно и нямаш проблеми, тоест не се налагат да правиш нищо особено. Много майки са отбили именно по-този начин с постепенно намаляване на кърменията и последващо прекратяване, което е най-подходящия начин и за бебето и за майката.
  Може да излизат отделни капчици кърма и дълго време след приключването, което е напълно нормално и не трябва да те притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт