Мнение за детска градина и училище Ерих Кестнер в Люлин

  • 31 207
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 507
Здравейте,

Искам да попитам, някой който има лични впечатления за детската градина и училището  Ерих Кестнер  в Люлин.
Добри ли са условията? Какви са таксите?

Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 15:13 от GeryD

# 1
  • Мнения: 2 567
Можеш да видиш информацията ми за Ерих Кестнер в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172588.40

# 2
  • Мнения: 3 929
Здравейте,

Искам да попитам, някой който има лични впечатления за детската градина и училището  Ерих Кестнер  в Люлин.
Добри ли са условията? Какви са таксите?

Благодаря предварително!
И аз съм се ориентирала към Ерих Кестнер. Детето ми е на 2 г. и 3 м. и се интересувам от детската градина засега. Предполагам, че и ти. Ако набереш повече инфо, моля те, пиши ми на лични, ако темата изостане.

# 3
  • Мнения: 507
Здравейте,

Първо искам да благодаря на  Летисия  за подробната информация. Страхотно и много изчерпателно е описала училището. Аз съм влизала в него преди години, когато работех в маркетинга на една фирма и много ми хареса. За това съм решила че детето ми ще учи там, заради езиковата подготовка.

Цитат
И аз съм се ориентирала към Ерих Кестнер. Детето ми е на 2 г. и 3 м. и се интересувам от детската градина засега. Предполагам, че и ти. Ако набереш повече инфо, моля те, пиши ми на лични, ако темата изостане.

Непременно, ще ти пиша когато ми изпратят отговора за детската и за училището, защото вчера им писах.

# 4
Виждам темата чак сега /и е поизостанала/, но това не ми пречи да питам за ПРЕКИ мнения за детската градина.След това мъчение със записването в общинските градини и връзки не ми помогнаха.Останахме вън и сега обикаляме квартални градинки!

# 5
  • София
  • Мнения: 277
Здравейте!
Благодаря за темата. Ние също се ориентираме натам и ще се радвам ако някоя майка може да даде малко повече подробности за детската градина, както и за училището.
Моите впечатления от посещението ни днес са чудесни - отделни спални помещения, слънчеви занимални, чисто и подредено, дисциплина, добра подготовка, чудесен персонал. Притесни ме единствено, че вратите на двора бяха отворени, а децата щъкаха напред-назад и не зная до колко се следяха. Ние например влязохме от страничната врата без никой да ни пита къде отиваме и кои сме. Иначе децата бяха навън, което много ме зарадва, по другите заведения не си правят труда много много да ги извеждат. Моля за още лични наблюдения!

# 6
  • Мнения: 118
Моето дете е в първа група на детската градина. много съм доволна от обстановката и персонала. Детето се адаптира много бързо и ходи всяка сутрин с желание. Храната е разнообразна - с много пресни плодове и зеленчуци. Сутрин обучението е на немски език, следобяд на български. Учудващо за мен синът ми вече знае много думи и изрази на немски, както и няколко немски песнички. децата се извеждат навън редовно. Почти не сме боледували. Горещо препоръчвам градината.

# 7
  • Мнения: 3 506
Ще следя темата с интерес. Имам смесени отзиви за "Ерих Кестнер" - както положителни, така и отрицателни, но е един от вариантите, които обмислям.

# 8
  • София
  • Мнения: 277
Или, забравих да попитам в таксата влиза ли и храната. Ти можеш ли да ми кажеш. Както и от кога до кога работят (учебната година)...

# 9
  • Мнения: 118
Ketik, таксата включва храна и обучение, транспорта е по желание и се заплаща допълнително. Работното време е от 7,30 до 20.00 часа , но престоят след 18.00 часа се заплаща отделно. През лятото почиват през юли и август.

# 10
  • Мнения: 390
Ходих и до Кестнер в търсене на "идеалната" градина с немски. В люлин е, квартала е неприемлив някак, на 1 м. отсреща е държавно у-ще, което на мен не ми хареса, защото не ми се иска децата ми да се объркват твърде много с контингента точно в люлин, не знам защо си представям какви наобикалят. Несправедлива съм най-вероятно и е глупаво да го казвам, но това е моето усещане. Иначе градината е ок, нямат немски преподаватели, но имат големи амбиции и чета основно добри мнения във форума.

# 11
Здравейте! Аз съм ученичка в Гимназията на Ерих Кестнер и мога да ви кажа че 27мо, което е въпросното квартално у-ще отсреща е оградено, защото ние учим в част от неговата сграда и точно поради рази причина преградиха двора на 1/2. 27мо нямат никакъв контакт с нас пък какво остава с детската градина. До скоро имахме немски преподаватели, но да ви кажа повечето от тях не си разбираха от работата, а и сега всички преподават в друго училище, което е към посолството на Германия. Все пак училището/гимназията има невероятни преподаватели с много по-правилен немски от самите носители на езика. ако посетите сайта на училището www.eks-bg.eu ще се уверите що за преподаватели имаме. Наистина си заслужава ако можете да си го позволите. Цените са г/д нормални сравнение с други частни училища и детски градини. Успех! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 208
Здравейте,

И аз се интересувам от градината им. Не можах да разбера, какъв е размера на таксата?

# 13
  • Мнения: 118
за детската градина таксата е 2450 евро за учебна година / ако се заплаща месечно/. Ако се заплати на 2 вноски е 2 200 евро. Мисля, че за грижите и отношението си заслужава.

# 14
Пресни впечатления -  вчера след обяд бях там- не е зле. Няколко конкретни неща - работното време е от 7.30 до 18 ч., таксата не си я записах, но ще карам по спомен- 2470/2980 - различна е за различните групи. Имат хубав двор, което ми хареса и...много други неща ми разкаха, но съм си набелязала още 1,2 ЧДГ и като ге обиколя ще взема решение.

Общи условия

Активация на акаунт