От кога чувство за самосъхранение

  • 829
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Здравейте мами,

бъпросът ми е свързан с дървените кошари. Правени ми са по поръчка и явно не са достатъчно дълбоки. Бебки са на 1г и 2м. Едната спи в дървена кошара, а другата в сгъваема. Със сгъваемата нямам проблем, но вчера и двете като бяха в/у холовата гарнитура се преобърнаха в кошарата, а тя е 4 пръста по висока от нивото на дюшека във кошарата. Страх ме е да не се преобърнат от кошарата на пода, а не ми се купува четвърто легло. Интересува ме от каква възраст вече имат някакво чувство за самосъхранение, което да ги спира да се прекатурят по желание?
Дано сте ме разбрали.

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Записвам се да следя темата, аз имам дете на година и 2 месеца и ще ми е интересно да разбера Hug
Дървената кошара вече не я използвам, защото ми е опасна - по същите причини Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 614
Не знам дали не започва в доста по-късне етап. Изхождам от опита си с 2-годишната си дъщеря - като падне от някъде, или се спъне това не я спира след 15 минути, като спре да плаче и да я боли удареното да отиде на същото място и пак да се пробва да се покатери.  Peace

# 3
  • Мнения: 983
Надявах се да е от по-рано. Гледах едно момченце навън, което се качваше на един паметник и после, за да слезе се обръщаше, заставаше на 4 крака и така лазеше назад, докато стигне ръба на паметника. Беше на 1г и 4м и явно знаеше, че ще падне ако тръгне по друг начин. Моите засега тръгват с главата напред, въпреки, че ги уча да лазят назад.

# 4
  • Мнения: 8 999
Такова чувство мисля, че се развива след 30тата година на човека. Не разчитай на него, а гледай да обезопасиш максимално леглата им и зоната за игра.

# 5
  • Мнения: 983
Такова чувство мисля, че се развива след 30тата година на човека. Не разчитай на него, а гледай да обезопасиш максимално леглата им и зоната за игра.

Това, което ми дойде на ума е да взема дюшека от сгъваемата кошара, който е тънък и през деня да го слагам в дървената кошара. Така, нивото на пода ще стане с 7-8 см по ниско. За сега това измислих. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт