Бета хемолитичен стрептокок?

  • 1 999
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 393
Това е присъдата от гърления секрет.Нямам никаква идея какво е и що е? Упорито ли е?
Антибиограмата дава поне 10 антибиотика към които е чувствително това чудо.Лекарката не си вдига телефона за да я питам кой от всичките е добре да взема.Да уточня,че става въпрос за детето,не за мен.
Някой сблъсквал ли се е с този вид микроорганизми?Бихте ли споделили опит?
Благодаря предварително   bouquet

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 14:19 от Мечо Пух

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Имахме същото, пак в гърлото, гърлен секрет, пихме две шишета Сумамед, после контролен секрет и вече беше чист. Не се притеснявай с правилния антибиотик ще се изчисти, но задължително после и контролен секрет. Иначе е опасен когато не се лекува дълго време, засяга стави, сърце и т.н, поне така четох в нета.
Бързо оправяне  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 033
От миналата година се борим с този стрептокок. Пи Зинат, Клацид, Аугментин - временно гърленият секрет се изчиства и след месец-два - отново наличие на стрептококи. Правихме си и с баща му изследване - нямаме, не ходи на градина. Сега на последният секрет - стойностите на стрептокока не са толкова високи, пак са над нормата и GP-то не му изписа нищо. Съжалявам, че не ти дадох големи надежди, при вас може да се повлияят още от първият АБ.

# 3
  • Мнения: 5 393
От това най-много ме е страх- упорита бактерия. Rolling Eyes
След колко време може да се направи контролно изследване?Чувала съм, че ако се направи веднага след приема на АБ, резултатите не са много реални, трябвало да се изчака известен период от време.Има ли такова нещо?

Бъни- при вас има ли симптоми-кашлица или нещо подобно?Иво кашля ужасно и е хремав.

Благодаря ви за отговорите Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 7 033
Малкият не боледуваше изобщо и в един момент като се започна хрема, кашлица по 10 дена. Пооправи се и след седмица пак, след това пуснахме секрет и резулатата беше стрептокок.
Правилно си чула за контролното изследване, лекарката ми беше казала, че се изчаква поне 15 дни след прекратяване приема на АБ, аз чакам поне по месец. При спиране на АБ, през първите дни резултатът от секрета може да е фалшиво отрицателен - да показва, че няма стрептококи, а всъщност да има. Да ти кажа аз  много се бях изплашила от тази бактерия - колко дни прекарах в Google   ooooh!, колко специалисти-лекари посетих и...секрет, антибиограма, АБ...положителен резултат. А лекарите си обясняват:"Е, спокойно де, детето нали вече си е добре, в детските градини е пълно със стафилококи и стрептококи, не е страшно..." Чувала съм за хомеопатично лечение, но аз не зная хомеопат, на който бих се доверила и не правя нищо в тази насока.

# 5
I nie sme sas sa6tiya problem samo 4e w nosa. Pihme Zinnat i za okolo 10 dni sled spirane na antibiotika byahme dobre.Sled 10 dni vsi4ko se varna, dori o6te po-obilen sekret.V momenta 4akam rezultatite ot novo izsledvane.I az znam 4e tova e mnogo uporita gadina, dano se spravim nyakak.
Izvinyavam se za latinicata.

# 6
  • Мнения: 5 393
Кави- на нас ни изписаха "Панцеф".На антибиограмата показваше,че може и Зинат, но аз предпочетох този.Много е нов и пречистен, консултирах се с един приятел,един от най добрите е в областта на белодробните заболявания и т.н.Той също ми го препоръча.
Той е от групата на Дурацеф-а.
Дано се оправите скоро Praynig
Аз се надявам да се изчисти от раз при Иво, но....ще видим.

Бъни- дано се намери решение и при вас Praynig

Общи условия

Активация на акаунт