Кога се обърна?

  • 2 221
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
Здравейте,
Имам едно питане. Кога се обърна вашето бебе от гръб по корем/от корем на гръб? През кой месец?

# 1
  • Мнения: 139
Ние още не сме се обърнали, въпреки че почти успява, но нямаме още пълния резултат.

# 2
  • Мнения: 1 685
жорко беше 7 месечен когато се обърна от едната на другата страна

# 3
  • Мнения: 486
от гръб по корем още не се обръща, обратното от 9мт.е. от около месец.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 965
От корем на гръб - на 5 месеца и 1 седмица, а от гръб на корем на 6 месеца.
Но не забравяйте, че има значение и в коя седмица е роден бебока, а и всяко дете си се развива различно.

# 5
  • Мнения: 17
Zdraveeite az sam mama na bliznaci.Rodeni prejdevremenno.Zapo4naha da se obra6tat ot grab po korem na 5 meseca i polovina,a sega sa na 6 meseca i polovina i ve4e se tarkalqt izcqlo

# 6
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ние вече няколко пъти успешно се обърнахме от коремче по гръбче 5,5м, но обратното още не го правим.

# 7
  • Мнения: 934
Макар Веси да е недоносена, не следях и не си записах /нарочно/, кога точно се обърна. До 3-4 месец се бях вторачила в нея, дали прави това, дали прави онова. След това взех решение, да оставя детето само да ми подсказва кога е готово. В резултат нямам си на идея, кога се е обърнала, само знам, че беше по-късно от другите бебета родени в 9-я месец. Обаче пък проходи на рождения си ден. Не съм я насилвала. В момента когато беше готова за отрицателно време се научи да се обръща, пълзи, изправя и т.н.

# 8
  • Мнения: 109
Интересно, моята пикла започна да се обръща първо от гръб на корем, а след това от корем на гръб - гледам, че повечето майки са споделили обратното. Но едва ли има значение, какво разбирам аз, не съм лекар. Беше на 5 месеца и половина, но единични случаи. Едва към средата на шестия започна да се търкаля уверено. Но ... децата наистина се развиват различно. Не отдавайте толкова голямо значение (разбира се, не съвсем без значение) на факта, че съседското дете прави това или онова, а Вашето все още не. Подобно на дъщерята на УФСЪ и моята Мария започна всичко за отрицателно време, когато стана готова, но с разликата, че аз я насилвах. Имах основателни причини.

Общи условия

Активация на акаунт