Витамин Д - кога и как???

  • 2 180
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 777
Искам да попитам давате ли витамин Д и кога и как го давате - сутрин или вечер, на гладно или след ядене??? Има ли значение кога и как се дава и защо? благодаря ви предварително за отговорите  Hug

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Давах го сутрин на гладно докато му сменях памперса.

# 2
  • Мнения: 1 032
Аз го давах сутрин на гладно с малка лъжичка, по- точно слагах двете капки на дръжката на лъжичката и върху езичето на малката. Лятото не давах. Виждам, че вие сте по големи, така че можеш спокойно да си му го даваш с кафяна лъжичка. Мисля, че на вигантола пишеше, че можже да се смесва с мляко. Прочети упътването и ако е така ще ти е още по- лесно.

# 3
  • Мнения: 766
Преди ядене /за да не го повърне/ независимо по кое време на деня -аз го давам вечер Peace

# 4
  • Мнения: 1 371
Направо го капя в устата, а в началото на лъжичка. Преди вечерното хранене по две капки.

# 5
  • Мнения: 403
Сутрин преди да й дам да яде.

# 6
  • Мнения: 106
На мен са ми казвали, че трябва да е на гладно и аз така го давам. В лъжичка с кърма капвам 2 капки и му го давам преди яденето сутрин  Peace

# 7
  • Мнения: 1 183
Аз го давам вечер преди млякото.

# 8
  • Мнения: 526
Преди ядене,направо го капвам на езичето,така ми е най-удобно и тя много лесно го преглъща.
Не спазвам точно определено време от деня,когато се сетя.

# 9
  • Мнения: 262
Понеже било мастно разтворимо, трябва преди кърмене с лъжичка или направо в устата. Нашата педиатърка така ме посъветва.  Peace

# 10
  • Мнения: 999
Дава се преди първото хранене сутрин. Аз го давам с лъжичка и малко кърма.

# 11
  • Мнения: 777
Благодаря ви мили мами за отговорите Simple Smile Явно всеки го дава различно, но има преобладаващи отговори... Simple Smile Още един път благодаря   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 900
Сутрин преди ядене с малко течност, давам го с едно малко шишенце на Набу специлално за лекарства, много е удобно. Peace
Извинявам се че не е по темата но искам да попитам вие давате ли флуор?

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 13:13 от valeria.k

# 13
  • Мнения: 1 155
По 1 капка всеки ден, до навършването на 1 годинка.

# 14
  • Мнения: 8 999
Сутрин, при първа смяна на памперса /независимо дали е преди или след ядене/, направо капех в устата.

Общи условия

Активация на акаунт