1год. кърмене и фризосой

  • 431
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, дайте ми съвет.
Кърмиме се на поискване, почти не яде твърда храна, кога повече, кога по-малко...
От декември почнахме с обриви и особени жилки в акото. Бях въвела млечни преди това, но се прояви сега, т.е. имаме силни съмнения за АБКМ.
 Сега е отслабнала, 8125гр., а ноември беше 8450.

Препръчаха ми да й добавам фризосой-мляко към кашата( на вода я правих, че ми омръзна да цедя, тя да не я яде и да хвърлям.
Мисля си, че все пак кърменето на поискване остава, а така все пак ще получава малко повече калории и др. хран. вещества, какво ще кажете?

Нормално ли е на 1 год почти да не иска да яде?
Бисквити хапваме и 1 ябълка на ден, малко хляб....в повечето случаи  изяжда 60-70мл, а   130-150мл само 2-3 пъти се е случвало

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Т.е. в момента детето продължава да има проблем с изхожданията?
Мога да ти кажа какво се получи при нас, когато заподозряха АБКМ при баткото и ни предписаха соево мляко - проблемът преди това ми се видя песен Confused От соята (дадена само няколко пъти!) нещата станаха в пъти по-зле и взе да прави реакция и към неща, които дотогава беше приемал. После четох, че когато има остра алергична реакция, не трябва да се вкарва нов протеин, защото и без друго раздразнената чревна лигавица реагира много остро. Питала ли си за вариант Фризопеп или някое друго от пептидните млека?
Когато детето има проблем, е нормално да не се храни добре. Най-доброто, което можеш да направиш, е да продължаваш да я кърмиш - така поне има нещо, което й осигурява хранителнивещества и енергия и се понася по-добре от организма й.

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Ами правено е изследване на акото и пед. каза , че няма кръв...какви са жилките така и не знам, но с епоявяват след млечни и телешко. Реакцията не е остра, а след 24ч.

Предлагах й соев кашкавал и сирене и нямаше реакция, сега от соевото мляко също не забелязвам...

Но се питам всъщност да давам ли формули или да си караме на кърма...? Да не намалее кърмата така повече, но напоследък суче като хората на заспиване и нощем...

Общи условия

Активация на акаунт