Пюрета с овесени ядки без глутен???

  • 755
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Мили мами, бясна съм от факта, когато разбрах, че на етикета на пюрето Картофи и моркови с ОВЕСЕНИ ЯДКИ на Мандев - пише ясно, че не съдържа глутен, а овесените ядки съдържат глутен...
Същото е и при Картофи и моркови с ОВЕСЕНИ ЯДКИ на Ганчев (Съдържание: моркови, вода, картофи, слънчогледово масло, овесени ядки, захар, сухо мляко. Без глутен)

Някой може ли да ми обясни, възможно ли е това???

# 1
  • Мнения: 554
Същото е и при Картофи и моркови с ОВЕСЕНИ ЯДКИ на Ганчев (Съдържание: моркови, вода, картофи, слънчогледово масло, овесени ядки, захар, сухо мляко. Без глутен)

 И аз взех веднъж на Ганчев същото, но не бях прочела, пишеше си че съдържа глутен и го хвърлих.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Сега се порових малко в нет-а.
В повечето публикации овесът се дава като съдържащ глутен.
Но има и такива, в които е посочен между зърнените храни, които не го съдържат.
Срещнах и такива, че съдържа протеин, който е подобен на глутена, но може да не създаде проблем на хора, които имат непоносимост към самия глутен.
Не знам къде е истината. Не знам на каква информация разчитат Ганчев и Мандев.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 64
Мили мами, бясна съм от факта, когато разбрах, че на етикета на пюрето Картофи и моркови с ОВЕСЕНИ ЯДКИ на Мандев - пише ясно, че не съдържа глутен, а овесените ядки съдържат глутен...
Същото е и при Картофи и моркови с ОВЕСЕНИ ЯДКИ на Ганчев (Съдържание: моркови, вода, картофи, слънчогледово масло, овесени ядки, захар, сухо мляко. Без глутен)

Някой може ли да ми обясни, възможно ли е това???


 На пюрето на Ганчев-Картофи и моркови с овесени ядки ясно с червен надпис е изписано:Съдържа глутен!Обогатен с Витамин Ц.[/color ]
 Всички овесени ядки съдържат глутен!!! Не се заблуждавайте в противното.

# 4
  • Мнения: 61
Значи тук информацията е стара, така ли?
На етикета на Мандев със сигурност пише без глутен!

# 5
  • Мнения: 5 940
На етикета на пюрето на Ганчев пише, че съдържа глутен. Това е едно от двете пюрета на тази фирма, които съм взимала. Иначе нищо, че е с глутен, пюрето е от 4-ия месец, според етикета. И това е най-малкият му проблем, вкусът е отвратителен, по нищо не можеш да разбереш, че ядеш картофи. Но това според моите прдстави за вкуса на картофите....

Общи условия

Активация на акаунт