Кожата ме сърби, толкова е суха!

  • 1 552
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Момичета, как се справяте с прекомерно сухата кожа? Понякога ми се случва като се пресегна за нещо и усещам болезненост по кожата в областта на талията, седалището, краката. Досега никога не ми се беше случвало такова нещо! Мажа, мажа, ама като спра и проблемът пак е налице. Имам подозрения, че в комбинация със зимата кърменето също си казва думата. Имали ли сте подобен проблем докато сте кърмили и как го преодоляхте?  Rolling Eyes

# 1
# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
вода нали пиеш....минимум 2 литра

# 3
  • Мнения: 139
Благодаря!

# 4
  • Мнения: 139
и повече вода даже се случва понякога... зехтинът ми върши работа, ама само временно. ще опитам сега с Еудермол-8!

# 5
  • Мнения: 1 802
Ако ти е болезнено суха по добре потърси медицинска помощ!  Peace
Възможно е да ти липсват някой хранителни вещества!

# 6
  • Мнения: 451
И моята така...Решението е редовна ексфолиация + гъст хидратиращ крем за тяло без аромат...А може и кожата ти да се дразни от перилните препарати или с каквото си миеш кожата

# 7
  • Мнения: 18 542
Ако наистина ти е толкова суха, че чак ти опъва и кремове не помагат, наистина може би е добра идея да се посъветваш с дерматолог.
Иначе аз ползвам млякото за тяло на Нивеа - доста е мазничко, защото кожата на краката под коленете ми се изсуши доста напоследък, но при мен предполагам е от сезона. Лякото ми беше доста тежък този крем и така си стоеше в шкафа неизползван, сега му дойде времето.
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 414
Аз също съм с мнооого суха кожа и съм доволна от 7


# 9
  • Мнения: 110
Скоро ходих на дерматолог и ми препоръча едно кремче много приятна на д-р Тайс "Nachtkerzen balsam" се казва,много съм доволна от него,медицинско кремче е и затова му имам още повече доверие,то е специално за суха кожа и при дерматити,става и за бебета,струва към 10лв

# 10
  • Мнения: 202
бебешкото олио на Бюбхен ми върщи чудна работа а и на икаров маслото от шея става

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Според мен масла, зехтини и олиа не помагат  Stop Аз също имам суха кожа в същите участъци, особено през зимата. Когато бях бременна пък беше нетърпимо  ooooh! Тази зима отидох в аптеката за Ексципиал (дано го пиша правилно), но аптекарките ме посъветваха да взема  EUSERIN за суха кожа (15лв.струва). Останах доволна, а след като свърши тубичката вече нямам нужда от него.
Струва ми се, че и кърменето ти "помага" за сухата кожа. Когато съм се интересувала, са ми казвали, че трябва да се пие нещо, но Калций или Магнезий беше...ще те излъжа  newsm78 Може и комбинация от двете да е било...

# 12
  • Мнения: 4 999
Аз зимата съм така. Взех си крем А-дерма от аптеката и кожата ми стана супер.  също кремчето на д-р Тайс е добро, или нещо пак за много суха кожа, питай в някоя аптека.

# 13
  • София
  • Мнения: 35 918
Пий витамини - главно А и Е
Всички, които са за коса-кожа-нокти ще ти свършат работа

# 14
  • София
  • Мнения: 82
Аз съм мн доволна от душ гела на А-дерма- предполагам че се води за суха кожа. Проблемните места мажа с колд крем на Saint Gervais, а за ръцете, където кожата ми става изключително суха през зимата - Excipial. Въпреки че ги ползвам от скоро, горещо ги препоръчвам - мн добре се чувствам след баня особено- душ гелчето е златно  Peace
Може би само от Excipial не съм усетила ефекта, но аз и май не го слагам мн мн редовно  Rolling Eyes
След 2-3 дни имам пак преглед при дерматоложката, ако ми препоръча още нещо, и него бих си взела на мига- и от нея  мн съм си доволна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт