основно ястие за официален обяд

  • 7 174
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте опитни кулинарки, моля за вашата помощ. Другия месец дъщеря ми прави една годинка и по този повод ще празнуваме поне на 2 пъти. На тържествен обяд ще съберем двете семейства и аз искам да приготвя абсолютно всичко. Вече съм подбрала торта, украсата и, салати и предястия, но не мога да реша какво да е основното ястие. Искам нещо специално за около 12 души, което да им се хареса. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 533
На рожденият ден на дъщеря ми преди две год. сервирах специалитета "кораб". Избих рибата с него.Две години след това ,родата го споменаваше. Не помня от къде бях копнала рецептата , но е супер вкусотия и много ефектна.Ако желаеш утре ще ти я пратя .

# 2
  • Мнения: 7 414
  Знаеш ли,има една рецепта на чудесно печено свинско!
  Предния ден.....купуваш свински шол,режеш го на шайби,отбиваш го и го мариноваш :сол,подправки,оцет ,червено вино
  Следващия ден.....
  В една тава намазана с олио редиш  дебел слой лук нарязан на шайби,отгоре слагаш парчета месо,месото поръсваш с рендосан кашкавал и поливаш със смес от майонеза и кисело мляко 50/50.
  Печеш до готовност.....
  Някъде по средата на печенето можеш да плеснеш в тавата(не отгоре ,а отстрани) останалата марината.
  Получава се невероятна вкусотия!
  Стига сред гостите ти да няма вегетарианци!

  Като гарнир можеш да поднесеш картофи,в какъвто пожелаеш вид(задушени,варени,пюре...)

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 21:59 от Селма

# 3
  • Мнения: 57
На рожденият ден на дъщеря ми преди две год. сервирах специалитета "кораб". Избих рибата с него.Две години след това ,родата го споменаваше. Не помня от къде бях копнала рецептата , но е супер вкусотия и много ефектна.Ако желаеш утре ще ти я пратя .

ren ren, би ли пуснала рецептата. много ме заинтригува, а и аз умувам меню за първи рожден ден. Благодаря  Simple Smile

# 4
  • софия
  • Мнения: 25 198
Напоследък от тук много тачим руло "Алисия" с пилешко. Не се прави трудно, става много вкусно и изглежда добре.
Ако ти се занимава - това ми направи впечатление, но не знам кога ще имам време да го правя.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 23:19 от zvanche

# 5
  • Мнения: 1 269
АЗ в четвътък ще съм в подобна ситуация- мъжа ми има имен ден и отсега се чудя какво да приготвя за 12 човека.
ЗА салати съм намислила млечна , макаронена  с кус-кус, фасулена, туршии
За основното си мисля да на правя  сърми от зелев лист, но с плънка от цели патчета мисирка и свинско, гарнитура картофи на фурна или ризи-бизи,люти чушчици.
За десерт се чудя между торта рула на Лео и покрива на Нат.
 Пуканки, фъстъци
Газирано, бира, домашно вино, ракия, водка, мартини
Ако някой има идеи, ще съм благодарна!
Извинявам се на авторката, че и използвам темата, но ако може да си съдействаме ще е супер!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
много ви благодаря, колкото повече идеи, по-добре.
Извинявам се на авторката, че и използвам темата, но ако може да си съдействаме ще е супер!
Няма проблеми.
На рожденият ден на дъщеря ми преди две год. сервирах специалитета "кораб". Избих рибата с него.Две години след това ,родата го споменаваше. Не помня от къде бях копнала рецептата , но е супер вкусотия и много ефектна.Ако желаеш утре ще ти я пратя .
Ще съм ти благодарна, ако ми я пратиш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 11 747
Този 'кораб' и мен ме заинтригува, тъй че моля тук рецептата, не на лични! Peace

# 8
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Кеат кебап. Няма сбъркване. Лесно за приготвяне, вкусно и впечатляващо Simple Smile

# 9
  • Мнения: 497
И мен ме интересува този кораб  Embarassed
Пусни я тук  Praynig

# 10
  • Мнения: 533
Панираш толкова филийки хляб колкото порции ти трябват.Мяташ пържолки на скара /преди това ги мариноваш във вино , лук и черен пипер/.Правиш си и кюфтаци по- големи и по сплеснати/като малки шницели и ги пържиш в тиган.Взимаш едно или две пилета на грил.Задушаваш половин кило/по -добре едно / гъбки в масълце .Купуваш си свински дроб , режеш го на триъгълни пърченца и го панираш .След като направиш всичко това можеш да си пийваш наравно с гостите и да не се притесняваш за нищо.Преди да поднесеш вечерята нареждаш в една голяма тава отдолу нагоре едно върху друго за една порция:
1.панираната филийка
2.пържолката
3.гъбките
4.кюфтето
5.месенце от пиле
6.настърган кашкавал
7.клечка за зъби/сега има всякакви клечки за украса/ на която е забито дробчето като знаменце
и го запичаш леко , да се разтече кашкавалът -  дано да сте ме разбрали.
Гарнитурата е задушени картофки .

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 20:01 от ren ren

# 11
  • Мнения: 533
Забравих да ви напиша.Това е лесният вариант.Аз вместо панираните филии си правя в гюведжетата тънки питки .Замесвам си тесто за пица , взимам по едно топче колкото яйце и в намазаното глинено гюведже го разтилам по дъното и страните. Слагам на дъното по две сурови бобчета за да не се надигне тестото и ги пека. Получават се арабски питки , но във форма на  купичка. Можеш да си ги съхраняваш доста време в хладилника и да ги ползваш когато ти потрябват. Пълнят се с всичко за което се сетите.Да ви е вкусно.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
изглежда много вкусно, но не знам дали ще имам толкова време, защото всичко ще трябва сама да правя и сигурно 3 дена подред ще готвя.

# 13
  • Мнения: 7 414
  Ren ren,ти ме срази с твоето предложение! coolcool
 
  Искам някой да ме почерпи с такова основно! newsm22

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз бих направила кавърма от предния или по-предния ден. Разпределям я в гювечета и съхранявам в хладилника. Като престои малко вкусовете се смесват добре и е много по-хубава.
Когато дойде време за обяд само стоплям въф фурната/МВ. За гарнитура може да импровизираш спокойно - доста неща вървят с това ястие Peace

Моята рецепта за кавърма съм писала тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216529.0

Общи условия

Активация на акаунт