Колко плащате за замразяване на сперма или ембриони???

  • 10 519
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Моля ви, споделете, ако някой знае, колко се плаща за замразяване на сперма (включително с направена спермограма)  в клиниката на д-р Владимиров и в клиниката на д-р Стаменов!
А колко ви искат за замразяване на ембриони???

Май сумите са ...  #Crazy



# 1
  • Мнения: 939
ето ти линк за цените в "Надежда" - http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m16

# 2
  • Мнения: 740
Цената на ин-витро е 1450 лв? Какво включва това / без лекарствата за стимулация, това е ясно /?

# 3
  • Мнения: 86
Позволих си да задам тия въпроси, защото разбрах, че май явно в клиниката на д-р Владимиров дискриминират чужденците с шокиращо високи цени,  #Crazy ,  където нормално в Плевен при доц. Конова и при д-р Стаменов за тия услуги си плащаш около 120-150 лв (например замразяване на еякулат), независимо дали си чужденец или българин.
Значи, доколкото правилно разбрах от мои познати , които са ходили в клиниката на д-р Владимиров, там взели на чужденец 375 лв.  #Crazy само за обикновена спермограма (не по Крюгер) + замразяване на еякулат ?????????!!!!!!!!!!! 

Възможно ли е това или аз неправилно съм разбрала (в което силно се съмнявам)? И ако да, в такъв случай как да се доверим на такива клиники, въпреки че са добри? Лично мен много ме подразни това комерсиално отношение към чужденците....

Надявам се повече хора да се включат към постинга ми ...

# 4
  • Мнения: 1 441
Това, което мога да кажа от личен опит е, че като цяло при д-р Владимиров е по-скъпо отколкто при д-р Стаменов. Това важи за всичко - от обикновен преглед до по-сложните манипулации и технологии и разбира се колкото по-сложна е манипулацията толкова по-голяма е разликата между двете клиники. Така че не може от ценоразписа на Стаменов да решиш, че Владимиров им е взел повече отколкото на българи. Много вероятно е и на българи да вземе толкова. За това и всеки си има избор при кого да ходи и кой да го лекува.
В същото време на сайта на клиниката на д-р Владимиров има публикувана официална тарифа, а същата виси и на стената до кабинета му. Доколкото го познавам не вярвам да я е закъсал толкова, че да взема на чужденците повече пари, че да си избие нещо си....  Thinking

Корекция!!! сега поглеждам отново ценоразписа на Стаменов - много си е вдигнал цените тоз човек - първичен преглед 50 лева!!!  Shocked Май наблюденията ми спрямо цените на двете клиники не са вече много коректни....

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 15:15 от BAN

# 5
  • Мнения: 86
Ban, никой не се съмнява изобщо в професионализма и доброто отношение, нито на д-р Владимиров, нито на д-р Стаменов.  И не е изобщо въпросът за закъсване, а това си е наша "национална" политика по принцип - навсякъде по принцип повече искат на чужденците - в таксито, в болниците и т.нат. Аз долри съм ходила в поликлиника при лекар на частно и там съвсем официално си има изложени цени за българи, и коренно различни в плюс, за чужденци. Та от тая гледна точка попитах дали знаете за такава разлика. Сигурно няма наистина разлика в клиниката му, но понеже, и аз, гледайки ценоразписа на цените при Стаменов и при Владимиров, ми се струват много по-високи същите услуги при Владимиров, при който междувпрочем, за разлика от Стаменов, така и не видях цени на интересуващите ме в постинга  услуги. Аз лично съм била на преглед при Стаменов през декември и ми взе само 20 лв, а не 50. Явно цените са актуализирани от тая година. И няма начин, след като всичко останало поскъпва...

Така е, всеки си решава къде да ходи. Наистина, труден избор -двама изключителни професионалисти. ..   И явно това с цените си е въпрос на вътрешна политика ... и все пак
Едното явно за сметка на другото - дали искаш да чакаш прекалено дълго време, за да се възползваш от по-евтините услуги в съоттветната клиника, или да митеш сравнително бързо, ако можеш да плащаш повече ....  newsm78

# 6
  • Мнения: 939
Корекция!!! сега поглеждам отново ценоразписа на Стаменов - много си е вдигнал цените тоз човек - първичен преглед 50 лева!!!  Shocked Май наблюденията ми спрямо цените на двете клиники не са вече много коректни....
точно по повод на въпроса в тая тема се ровнах в сайта на "Надежда" и меко казано онемях... На някои процедури цените са станали неколкократно завишени. Ето как зимната ми ваканция ме е оставила настрани от финансовата промяна в клиниката.

# 7
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Може би няма да е коректно това сравнение, но ние преди 4 г. замразихме еякулат в инвитро център Варна на цена 200 лв за 5 г. Спермограмата беше отделно.

# 8
  • Мнения: 7 718
При д-р Владимиров няма разлика в цените за българи и чужденци.

# 9
  • Мнения: 86
За клиниката на доц. Конова, замразяването на ембриони е включено в цената на процедурата. Това ми каза д-р Емин.

# 10
  • Мнения: 86
Може би няма да е коректно това сравнение, но ние преди 4 г. замразихме еякулат в инвитро център Варна на цена 200 лв за 5 г. Спермограмата беше отделно.

По този повод, за замразяването на еякулат за 5 год. в клиниката на д-р Владимиров е 640 лв., това ми е инфото по последни данни. Значи, самата процедура + таксата за I-та год. е 320 лв (тук НЕ се включва спермограмата). За всяка година си плащаш такса още по 80 лв на година, което ще рече, че процедурата + таксата общо за 5 год. е 640 лв. #Crazy
А вие, voltage13, като замразихте еякулат за 5 год. наведнъж ли платихте за 5 години, тоест - замразяване+ такса за 5 год. ви е излязло 200 лв.... или ...  newsm78

А някакъв документ преди самото замразяване подписва ли се?

# 11
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Здравей, Сара!
200 лв. -това е еднократна цена-замразяване + такса за 5 г. / все пак става въпрос за април 2004 г./ /
Подписвахме някакви документи, но не помня точно какви.  newsm78
Не знам нито номер, нито по какъв начин фигурираме в спермалната банка.  Embarassed Нещо ми се върти някакъв номер из главата, но не съм сигурна.
Не ни се наложи да ползваме материал от там.

# 12
  • София
  • Мнения: 289
Замразяване на ембриони /независимо от броят им/ + такса за съхранение за 12 месеца в клиниката на Д-р Владимиров е 900,00 лв. Всяка допълнителна година се доплаща около 200-220 лв.

# 13
  • Мнения: 902
За замразяване на еякулат при д-р Стаменов - 150 лв.
Замразяването на ембриони в същата клиника - включено в цената на процедурата.
Нормално е цената за първичен преглед да е по-висока от всеки следващ.

# 14
  • Мнения: 403
Във Варна платих 400лв. за замразяване на ембриони

Общи условия

Активация на акаунт