Имате ли приятели и как да си намерим приятели?

  • 3 774
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте!
Имам нужда от съвет! Cry
Със вторият ми съпруг сме пет години заедно и от скоро живеем в нов дом. Проблемът е че всеки от нас е прекъснал почти изцяло контактите си с приятелите си, които са били естествено семейни приятели с предишните ни семейства и сега нямаме никакви приятели с които да поддържаме някакви контакти.
Моля, който е имал подобен проблем да сподели как се е справил!
Много е тежко така, особенно когато си израснал в семейство което е имало много приятели и почти всяка вечер е имало някой на гости или обратното и след това животът ти е продължил така. Познавам хора, които цял живот са живяли без да има кой да им звънне на вратата или по телефона. Ние не сме от този тип и ще се побъркаме...

# 1
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Все ти е останала някоя семейна приятелка или несемейна  newsm78 И за неговите приятели се отнася същото newsm78

# 2
  • Мнения: 2 131
А защо сте прекъснали контактите си? Искрено съжалявам хора, които нямат приятели и не се събират. Аз обичам да контактувам с хора, независимо че в последно време /след появата на бебо/ не съм много по банкетите.
Вероятно би трябвало да настроите начина си на живот. Никога не е късно за създаване на нови приятелства. Може би, сред колегите, не знам.
Все ти е останала някоя семейна приятелка или несемейна  newsm78 И за неговите приятели се отнася същото newsm78
newsm10

# 3
  • Мнения: 4 068
Приятелите не се търсят целенасочено. Няма такъв вариант. Не разбирам защо сте прекратили отношенията със старите си приятели, но дори и така да е все има млади хора покрай вас-комшии, колеги, семейства с които сте се запознали в нета/ние имаме доста такива понеже/. Запознаваш се инцидентно с някой и с времето се разбира дали този човек може да ти бъде приятел или не. На някое кафе покрай блока, в магазина или в службата, покрай децата и т.н. Светът е пълен с хора. Просто с времето разбирате дали имате общи интереси и дали можете да поддържате дълготрайно приятелство. Това е моето мнение. Разбира се понякога приятелствата се прекратяват по една или друга причина и от това боли, но не е чак болка за умиране. Има време-ще си намерите приятели.

# 4
  • Мнения: 6 029
Не съм ги търсила специално. Намерихме се когато бях в майчинство с първото ми дете. Преди 5-6 години. Не си го поставяйте за цел и ще намерите.

# 5
  • Мнения: 421
  Аз не бих се зарадвала особено,ако разбера,че приятелските ни сем. са ни търсили целенасочено и,ако преди нас са имали приятели,то ние нямаше да сме им такива,защото нямат нужда от повече  Rolling Eyes 
  ще се подредят нещата,ама трябва време - не става с обява

# 6
  • Мнения: 1 172
Как да си намерите компания или други двойки, с които да се събирате - като посещавате повече купони, организирате излизания с познати, колеги, роднини дори и т.н. Приятелството ще се върже по само себе си, в последствие

Как да си задържите приятелите - не знам защо сте загубили старите си приятели, трябва много да помислите за това дали са били ваши приятели или на половинките ви, дали пък в някаква част от живота си не сте ги пренебрегнали заради семейството си и т.н.... Все неща, които трябва да си изясните. Трябва, ако сте допуснали грешки, да ги идентифицирате и да ги избягвате в бъдеще.

# 7
  • София
  • Мнения: 518
Аз също от съвсем скоро съм в нов дом,в друг град,където нямам много приятели Sad ,винаги съм била в голяма компания,с много приятели,но откакто се преместих в София,не поддържаме същите отношения като преди...е,поне се опитваме,винаги когато има кой да гледа бебка аз гледам да съм навън,сред приятели lalalala ,проблема е че се омъжих и родих прекалено рано  ylinfant и в момента нямаме много приятелски семейства,а на мен понякога точно това ми липсва,а и покрай бебка съм толкова изтощена Tired ,че нямам нито желанието,нито силите да излизам и да се виждам с който и да било.Аз също мисля че приятелите не се търсят целенасочено,доколкото разбирам нямате дете,значи имате възможност да излизате повече по купони  bigdance2 ,едва ли нямате никакви познати,организирайте се с тях,излизайте повече,а така ще завържете и нови приятелства  friendship ,няма как да си намерите приятели ако си седите само вкъщи(като мен напоследък Rolling Eyes)

# 8
  • Мнения: 3 423
Може да пуснете обява в някой вестник
или по-скоро в някой сайт за запознанства.
Рискът е, че може да ви полазят суингери.
Но пък може и да ви хареса и да сте щастливи.
Може да се запишете в някое спортно дружество.
Да поиграете бадминтон по двойки, после да пиете
по бира или сок, може да се пуснете по салса-купони,
чувала съм, че там хората не спазвали дистанция...

# 9
  • Мнения: 274
Може да пуснете обява в някой вестник
или по-скоро в някой сайт за запознанства.
Рискът е, че може да ви полазят суингери.
Но пък може и да ви хареса и да сте щастливи.
Може да се запишете в някое спортно дружество.
Да поиграете бадминтон по двойки, после да пиете
по бира или сок, може да се пуснете по салса-купони,
чувала съм, че там хората не спазвали дистанция...

Лиси здравей Simple Smile Чуваш ли как пляскам с ръце...Simple Smile Спокойно Simple Smile

Точно суинг клубовете ми бяха на езика, но ти ме изпревари.
КОфти е, че в БГ ги няма...Значи отпада тази възможност.
Освен вестник, може да пуснат и обява в ТВ предаването на Регионален теливизионен ц-р Пловдив "Адрес 4000" . Ако го има още. Супер предаване - предполагам е помогнало на милиони хора да открият половинките, третинките и четвъртинките в живота си.
9 от 10 обяви там бяха от типа на: аз съм млад, красив, ентелигентен, богат, спортна натура, възпитан, обичам домашния уют, не пуша, позволявам си по една чаша шампанско на нова година и рождени дни, имам стабилна професия.......(но мааму стара пичките/пичовете не ми връзват) Simple Smile Това в скобите водещите не го четат разбира се, щото в бенетето винаги е имало цензура..Simple Smile
Салсата е куул, ама обикновено учителите са с тъмен цвят на кожата, и шнорхелите им се подават изпод бермудите...т.е. нещата отиват на изуй гащи Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
А може и да си родите бебе  Laughing С почти всичките ни семейни приятели сме се запознали покрай децата. Особено в периода на прохождането всеки ден се запознавах с някой  Wink

# 11
  • Мнения: 4 965
1. Потърсете старите приятели - тези от ученическите и от студентските години, които не са били и семейни приятели с бившите ви половинки. Пък и надали не ви е останал поне по 1 приятел - различен от общите /това ми е странно - и аз, и мъжът ми си имаме и отделни "само наши си", и общи приятели/.
2. Събирайте се с роднини - на единия и на другия, които са на вашата възраст и с вашите интереси.
3. Запознайте се с комшии, които са ви симпатични.
4. Наистина най-добрите семейни приятелства се правят покрай малки деца - между 0 и 3-4 годинки.
5. Поддържайте добри отношения с колеги, които чувствате по-близки - излизайте и семейно.
...

# 12
  • Мнения: 274
А може и да си родите бебе  Laughing С почти всичките ни семейни приятели сме се запознали покрай децата. Особено в периода на прохождането всеки ден се запознавах с някой  Wink

Така е така е Simple Smile Бат ви Сели е експерт по бързите запознанства с майки по паркове и градинки..."С кво го храниш?" "С еди кво си" " Аааа и аз така...Ми що не ни дойдете на гости децата да си поиграят а ние да послушаме плочи..." и хайдееее...... Simple Smile Още се носят легенди из южния парк....Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 423
Мисля, че ако ме заговори някой татко из
Южния парк, няма да се сприятеля бързо.
Защото никога не пия, докато съм с детето.
Не знаех, че има толкова доверчиви жени.

Някои пък ходят на форумски срещи.
Даже водят и мъжете си. Eто, например,
тук има един форумски татко, който е в
процес на създаване на фамилна дружба.
Селинджър, това ти ли си, бе, на снимките?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Хахаха! Разби ме Лиске с тези снимки! Laughing
Тоз татко верно много напорист. Голяма липса на приятели, голяма суша! Тц, тц, тц..... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт