Особена миризма на половите органи

  • 18 132
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте,мамчета!Влизам с друг профил,а не със собствения си,защото въпроса ми е малко деликатен и ме е срам,но се нуждая от вашите отговори.
  От край време(още от малка) си имам една особена миризма на половите органи и малко течение.Не е зловонна тази миризма,но не е и да я няма.Определям я като "миризма на изпотено",но не може да е ,тъй като се мия мнгоо често(след всяко ходене до тоалетната независимо по каква нужда).Но след като мине например един час пак се усеща тази миризма.Наскоро родих,а докато бях бременна ми правиха изследване на секрета и се оказа,че има някакви бацилчета,но не и гъбички.Изписаха ми Аугументин антибиотик и докато го пих тези 6 дена миризмата изчезна.Ама абсолютно никаква-като свежа праскова,дори и цял ден да не се мия(както по принцип би и трябвало да е),но след като свърши антибиотика,стана пак същото.След това пак ми взимаха секрет след два месеца и нямало абсолютно нищо,всичко си било ОК.Наистина течение няма(мнгоо рядко по съвсем мъничко),но миризмата си стои, дори и след като родих като ,че ли стана по лоша.Ходих си на контролен преглед на 40-тия ден и пак споменах на доктора за някакви бактерийки,но той каза,че нямало нищо.Но не му казвам за миризмата ,защото ме е срам тъй като ни е близък.Изписа ми Лактацид интимен гел,но няма подобрение,даже не може да измие хубаво както сапуна например,и стои лигаво,но пък мирише приятно.
   Та след цялото това обяснение(за което се извинявам) искам да попитам някоя от вас сбълсквала ли се е с подобна миризма като на изпотено(не говоря за гъбичните,които са ужасни,а само за дъх на изпотено) и ако "ДА" как да я премахна.Има ли някакви медикаменти,но по скромни,защото този аугументин е 30 лв и е за 6 дена и не мога да го пия постоянно.Чувала съм за някакъв полижинакс,но незнам той за какво е,много го пият мамите.Ще съм ви мнгоо благодарна ако ми помогнете.

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Срам не срам питай доктора, нали затова е учил човека. Пък ако ти е толкова неудобно от него иди при друг (едва ли е единствен).
Дано всичко се управи Peace

# 2
  • Мнения: 4 371
Полижинакс е лекарство, как ще се самолекуваш?!
Опитвала ли си да си правиш вагинални провики с дамски душ, примерно веднъж седмично? Смрадлика, тантум роза, лайка...
А Лактацид има също и за промивки.
Изобщо не трябва да се срамуваш от лекаря си, нали за това е лекар Wink

# 3
  • Мнения: 9 973
Срам не срам питай доктора, нали затова е учил човека. Пък ако ти е толкова неудобно от него иди при друг (едва ли е единствен).
Дано всичко се управи Peace
и аз мисля,че има и други доктори.
взимаш направление и отиваш при НЕПОЗНАТ Wink

за другото..........има ХОРА(не само жени или мъже)които си имат специфична миризма,дори и след баня,мисля,че е хормони или незнам какво

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   Полижинакса са вагинални таблетки  против гъбички.Няма защо да ги ползваш след като резултата от секрета ти е добър.

 Разбирам, че те е срам да питаш лекаря си за такова нещо, но защо не отидеш при негов колега?Няма смисъл да се измъчваш от притеснения и постоянно да се чувстваш некомфортно.Не се самолекувай!

  И един съвет!На съветите на майките от форума не се доверявай!Може да е чистосърдечен, но след като не е специалист може да ти навреди!

# 5
  • плевен
  • Мнения: 133
извенявам се за по-горе публикацията незнам какво стана та исках да ти кажа ,че няма от какво да се притесняваш тои затова е лекар отиди и го попитай какъв е проблема успех

# 6
 Simple Smile Май още никой не е отговорил, но това което мога да ти кажа е, че не е нормално да има такава миризма. Недей да взимаш Полижинакс без лекарско предписание, добър е, но все пак е медикамент. Това ми се е случвало, но при гъбички, а при теб мисля, че нещо не те лекуват правилно, пробвай при друг лекар и не се срамувай да му кажеш всичко, трябва да знае и дори при това състояние не препоръчват тоалет преди преглед. Ако искаш координати на добър лекар ще ти препоръчам моята...

# 7
Не мисля,че е на хормонална осонова,защото след като пих Аугументина нямаше и следа от каквато и да е миризма.Изписаха ми него защото бях бременна в 4-5 месец и бил единствения за бременни,а тогава диагнозата беше някакви бацилчета,които са попаднали евентуално от дупето(забравих им точно името) при неправилно избъсване или просто защото е наблизо тази област.А иначе спазвам безупречна хигиена,но колкото и да е ме смущава малко.съпругът ми каза,че няма от какво да се притеснявам,че е съвсем слабо и даже секси аромат(при орална любов),но на мен все ми виси и леко ме смущава.Та затова попитах ако някоя мама конкретно се е сблъсквала с подобен проблем да сподели какво е направила и дали е имало резултат.Ако ви е срам ми пишете на лични.А иначе много благоаря за отговорите   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 531
А как си с изпотяването под мишниците? И какво окосмяване поддържаш? По принцип и около поровите органи имаме потни жлези, а и аромата на всеки човек е строго индивидуален! Ако нямаш данни за възпаление и на мъжа ти това не му пречи не виждам място за притеснение!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
Иди на лекар, да ти вземат проба -да ти поставят лечение. Верояятно е именно от течетието сигурно са гъбички. Ако се лекуваш - здължително и партньорът ти трябва иначе нищо не правиш, мъжете са носители въпреки, че по нищо не им личи и нямат оплаквания, дори да не са гъбички, какото и да е...ако мъжът ти не се лекува ще ти го върне след като се оправиш и всичко ще е безмислено..Нищо страшно и нищо срамно няма в това.

# 10
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Задължително посети лекар Peaceтова им е работата Grinning

# 11
Bubu,не са гъбички,резултата от изследването е отрицателен,а и нали ви казвам,че нямам течение,само мноого рядко за по един ден,но то не мирише,изследвала съм го.Нито имам сърбежи,нито парене(характерно за гъбичките).Всичко си е ОК,само тази странна миризма на потно  Thinking .а по отношение на поддръжката,избръсната е винаги идеално(не кола маска,а самобръсначка) с късо подстригано триъгълниче на венериния хълм,а  изпотяването ми е нормално,нито е със странна миризма,нито нищо,даже по-скоро бегло(говоря за подмишниците),малее големи подробности споделям  Embarassed ,но моля ви не се сърдете,просто се опитвам да разбера какво е.Но явно не е естествената ми миризма,защото нали ви казвам докато пиех антибиотика нямаше и следа от нея  Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Не знам иди на лекар наистина...да ти пусне разни изследвания...щом се е влиаело от АБ явно има нещо....каквото и да е само д-р може да ти каже и ако ти назначат лечение - непременно питай дали и половинката ти трябва да предприеме някакви стъпки, за да се оправиш тройно...така или иначе това идва от някъде и не е нормално...

Пробвай и извесно време само с памучно бельо да ходиш...да не се окаже пък, че е от някакви материи...

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз съм имала подобен проблем, точно когато се бях вманиачила да се мия със сапун след всяко посещение на WC. започна едно течение, една миризма  ooooh! И това ме караше още повече да се мия... порочен кръг.
Докато гинеколога ми, не ми каза, че сапуна изсушава сташно много и убива естественните бактерии във влагалището, които го предпазват.
После дълго време се борих с гъбични инфекции, точно защото нямах защитна среда и дори бикините трябваше да гладя.

# 14
  • Smallville
  • Мнения: 994
А какво бельо използваш?Аз преди време забелязах,че определени бикини,едни дантелени,много красиви иначе ми миришеха много странно след употреба.В момента използвам само памучно бельо  и съветвам всяка жена,склонна към възпаления и течения да го прави.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт