Проблем- нещо със звука на микрофона

  • 1 528
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Здравейте! Моля ви ако някой знае нещо да помогне! Имам проблем със звука намикрофона. Чува се адски тихо когато говоря- все едо съм в друга стая. за да ме чуват що годе нормално хората трябва да съм си залепила микрофона на устата и да крещя. от настройките (Sound MAX control panel) съм увеличила звука на микорофона докрай. пробвала съм с други слушалки и микрофони, и в това не е проблема. иначе звука от слушалките си е перфектен!
Много ще съм багодарна ако някой може да ми каже нещо по темата!

# 1
От иконката за volume пробва ли - уиндоуската, сивата до часовника?

# 2
  • София
  • Мнения: 708
ми вместо такава иконка имам иконка на Sound MAX и от нея се регулира всичко уж. през control panel имам 3 варианта на микрофон- тоя sound max и някакви bluetooth варианти. и като дам на volume ми дава windows cannot execute....

# 3
опитай през Start---Settings---Control Panel---Sound and Audio Devices--- на Device Volume даваш Advanced   и гледаш има ли микрофон сред изброените неща. Ако няма, даваш Options--Properties  и слагаш чавка на микрофон - ако проблема е там ще си проличи.
кофти обясних ама дано се оправиш.

# 4
Виж си говорителчето до часовника. Като го цъкнеш два пъти и под плъзгача за звука на микрофона има бутон Advanced. Нaтисни го и сложи отметка на "Mic Boost"

# 5
  • София
  • Мнения: 708
опитай през Start---Settings---Control Panel---Sound and Audio Devices--- на Device Volume даваш Advanced   и гледаш има ли микрофон сред изброените неща. Ако няма, даваш Options--Properties  и слагаш чавка на микрофон - ако проблема е там ще си проличи.
кофти обясних ама дано се оправиш.

Advanced ми е светло, в смисъл че не ми дава да го натисна, изобщо го няма като опция. и така навсякъде, където е за микрофона  Cry
Виж си говорителчето до часовника. Като го цъкнеш два пъти и под плъзгача за звука на микрофона има бутон Advanced. Нaтисни го и сложи отметка на "Mic Boost"


нямам такава икона

# 6
Този саундмакс да не е от онзи вид, където като включиш нещо в изводите на звуковата карта (без значение в кой) и сам да ти показва прозорец, в който да ти казва че си включила я слушалки, я микрофон , я нещо друго.
Ако е така, е възможно да се е объркал и да не е разбрал че става дума за микрофон, а примерно за line-in. Включи микрофона в друг извод и изрично му кажи че това е микрофон.

Ако пък е от "нормалните" саундмаксове - микрофона нали си го включила в червения извод, не в синия.

# 7
  • София
  • Мнения: 708
...

Ако пък е от "нормалните" саундмаксове - микрофона нали си го включила в червения извод, не в синия.

 Joy e вярно че съм блондинка, ама.....

иначе саудмакса ми показва когато нещо не е включено на място. но когато е където трябва нищо не излиза. освен това то си има звук на микрфна ама е адски, адски, адски скаб  Sad
имам преден панел, който е само за микрофон и слушалки, така че трудно мога да объркам  Laughing
и от саундмакса м е зададено front boost (или нещо от сорта беше)

# 8
Пробвай в някой от задните изводи и кажи резултата

# 9
  • София
  • Мнения: 708
И в задните изходи не става, даже там изобщо не записва  #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 708
има ли вариант да деинсталирам тоя саунд макс и да си инсталирам обикновените настройки.....

# 11
Няма.
Ако действително и с друг микрофон прави същите номера мисля, че заобиколно и лесно решение е поставяне на отделна звукова карта.

Общи условия

Активация на акаунт