може ли да отказва АМ?

  • 365
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
Бебето ми е на 2месеца,на смесено хранене сме от месец и половина,от 2 дена ми отказва да яде от шишето а като го сложа на гърда суче давам  от самото начало Nutrilon1 и до сега не ми е правила така.Давам и капки Colief против колики и от 3 дена си ака всеки ден а преди през ден,два,вече не знам с какво да си обясня отказването спрях капките и пак не ще,естествено педито не вдига тел.все пак е неделя и от тях вече ми писна,ако темата не е за тук моля да ме насочите.

# 1
  • Мнения: 27 524
На 2 месеца не може да отказва АМ, проблемът явно е другаде. Възможно е да са колики; да не е гладно бебето; биберонът да е твърд или да пуска малко; дори да са зъби и съответно болки във венците...
Сукането от гърда и самото засмукване на зърното бебето не възприема само като хранене, а и като утеха и нужда от близост. Според мен не е гладно. Разкажи повече - кога и как отказва, в кои часове и кога го храниш... не може да се отговори еднозначно, без да знаем подробностите  Hug

# 2
  • Мнения: 378
Храня си я на 3 часа гладна е защото суче лакомо,може и да е от коликите,ама вчера в 12,3 и 6 отказа а другите хранения го изяде интересно,че и днес в 3 и 6 отказа,бибата и нея не я иска а си смуче пръстите,но разбрах че това било опознаването и си гледа постоянно ръцете.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен кърмата ти се е увеличила и на бебка й стига.То си е за радост,а не за притеснение!Продължавай с кърменето,предлагай и добавката,но ако продължава да я отказва можеш полека-лека да я спреш.Сигурно ще успеете спокойно да минете само на кърма.Важно е да не следиш часовници и режими,а да кърмиш когато бебето покаже,че е гладно.Редовното акане е основния показател,че бебето се храни добре,така че нямаш повод за притеснение!

Общи условия

Активация на акаунт