Грип

  • 1 043
  • 5
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Съпругът ми и синът ми вдигнаха 39 градуса температура преди 4 дни. На детето изписаха антибиотик Калцид, защото миналия месец прекара пневмония. Преди 2 дни му правихме снимка на дробовете, защото лекарката се съмняваше пак, но всичко беше наред. Да, обаче от тази сутрин кашля много. Температура за сега няма, но много кашля. Страх ме е пак да не развил пневмония. Съпругът ми почти вече се оправи, но малкия има още 1 прием на антибиотика и май ще трябва още. Притеснявам се с тези антибиотици. А и тази пневмония  толкова често. Незнам. Мамите , които са препатили така да споделят.

# 1
  • Мнения: 6 461
В къщи сме много зле.
Натръшкали сме се всички.
Първо Тошко - висока температура ,кашлица.След прегледа се оказа гнойна ангина.В момента е на АБ.
Пламен днес започна да кашля - давам му сироп .За сега ням Т.
Аз кашля като магаре.Вземам бромхиксин и разни прахчета за настинка.
Мъжо и той се тръшна в съседната стая...утре ще ходи на доктор ,че явно кара много сериозен вирус.
Малкия и него ще го прегледат ,че да не стане като Тошко

# 2
  • Мнения: 75
От четвъртък вечер мъжът ми е с температура 39. Давах му различни хапчета - аспирин, аналгин, парацетамол, но темп. не спада. Вчера го изпратих в Бърза помощ и са му изписали антибиотик. Изолирах го в едната стая и не давам на малкия да влиза при него. Чак днес темп. му спадна на 37,5. Явно грипната епидемия идва.

# 3
  • Мнения: 984
ами вируса в момента е такъв, със силна кашлица и висока температура. Аз давах на мойта дъщеря ISOPRINOSINE, това е имуномодулатор и е точно при вируси и грипни състояния, но го давай след консултация с педиатъра. А вирус с антибиотик не се лекува, антибиотика се дава, за да лекува усложнението от вируса, преди това не върши никаква работа
http://www.bda.bg/bdias/2839s.pdf

# 4
  • Мнения: 3 929
Аз писах в една подобна тема. Моят син, който е на 2 г. и 3 м. ноември изкара една пневмония, декември изкара остър бронхит, пи Зинат, но продължи да кашля и затова го заведох пак на лекар. Изписаха му и Клацид, пак продължи да кашля. Иначе кръвните му изследвания показваха, че всичко е нормално. Не е ходил на ясла от 13 декември, за да не провокираме други болести и да закрепне малко, но тази сутрин сякаш пак започна да кашля като на разболяване. Не мога да преценя и аз. Ще видя, като го взема довечера, как ще е. Иначе направо го тъпча с имуностимулатори - Цитросепт, Бронховаксом, Цигапан и Зиртек. Давам му и Сиракол, но... Аз не съм спряла да кашлям от Коледа, свекърва ми също е много зле, смени два АБ, мъжът ми също прокашля. Все още никой не се е оплакал, че е вдигнал Т, но аз съм си като на тръни.

# 5
  • Мнения: 984
да, и ние бяхме така и като го дадох, въпросното лекарство, всичко отшумя за една седмица, една приятелка също го даваше на нейното дете, пак изкара вируса с висока температура и кашлица, но се оправи за 5 дни. Но вашите деца са малки, така че питайте педиатъра, дали може да го давате

Общи условия

Активация на акаунт