Лепило вместо конци при секцио?

  • 3 686
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Mиналата седмица си говорихме с доктора за операцията ми и той каза, че нямало да ме шие, а ще използва някакво много ново лепило, което дишало, не се слагала правръзка и можеш да се къпеш веднага!
Вече го бил използвал няколко пъти и било супер, ама мен си ме е страх от такива нови супер неща!
вие чували ли сте за подобно нещо и какво ще ме посъветвате, каво да избера новото поколение или добрите стари и познати ми вече кончета с превръзка и рана която се пази окло седмица от намокряне?

# 1
  • Мнения: 46 436
Има лепенки за къпане и не е нужно да се пазиш 1 седмица. За лепилото не съм чувала  Neutral Face

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
аз за лепенките знем, миналия път ги ползвах!
Точно това имах впредвид да се пази раната/ с лепенка/, а с това лепило намало никаква прввръзка!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 896
сигурно е супер, ама някакси не бих се пристрашила да ме "лепи" лекар, които само няколко пъти е затварал операции с подобен метод...но ти си знаеш най-добре...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Gush
сигурно е супер, ама някакси не бих се пристрашила да ме "лепи" лекар, които само няколко пъти е затварал операции с подобен метод...но ти си знаеш най-добре...


да бе и мен това ме притеснява, май е прекалено ново нещо!

# 5
  • Мнения: 959
Е как е ново,аз съм лепена още преди 11год.Предполагам,че това лепило сега е по-ново поколение,но пак си е лепило,така че нищо страшно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: Ybag
да бе и мен това ме притеснява, май е прекалено ново нещо!


ето видя ли - наистина би било супер...то като метод може и да не е чак толкова нов, но опитът на лекаря е мнооого важен...без да го подценявам, все пак нито знам за кого говориш, нито имам право да го преценявам, но при положение, че досега е направил НЯКОЛКО такива операции, според мен той все още се учи...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 100
доктора е направил няколко операции с това лепило, а не с лепене по-принцип!
Лепил е мнооооооого!
Нали я знаете приказката " Хем ми се иска , хем не ми стиска"

# 8
  • Мнения: 959
Не вярвам новото да е по-зле от старото.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: Ybag
доктора е направил няколко операции с това лепило, а не с лепене по-принцип!
Лепил е мнооооооого!
Нали я знаете приказката " Хем ми се иска , хем не ми стиска"


разбирам...ами незнам...аз ако бях подложена на подобна дилема може би в крайна сметка бих избрала добрите стари конци...пък знам ли - разпитай го повече за това лепило...

# 10
  • Мнения: 1 502
Аз съм лепена (тук така процедират) и след това с телбод. Преди да ме изпишат, махнаха телбода и без проблем се къпех. Сега белега ми е почти заличен.

Но...в крайна сметка ти си решаваш.

# 11
  • Мнения: 1 680
Аз пък бих настоявала за подкожен шев с абсорбиращи се конци.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100
Телбод лииииииии #Shocked
е ти направо ме разби!

# 13
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Mama Vessi
Аз съм лепена (тук така процедират) и след това с телбод. Преди да ме изпишат, махнаха телбода и без проблем се къпех. Сега белега ми е почти заличен.

Не се казва телбод. Това са специални клипси, които се поставят на принципа на телбода  Wink и след това се махат със специален инструмент.
Най-добрият начин, в конкретният случай е да се направи атравматичен шев. А когато става дума за лепило, хм  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Ybag
Телбод лииииииии #Shocked
е ти направо ме разби!


Знаех си, че ще е такава реакцията ти Grinning, но е истина и аз не вярвах мъжа ми като ми каза (присъства на раждането), но като видях и сама, повярвах. Истина е.

Общи условия

Активация на акаунт