кетони в урината

  • 39 276
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
здравейте, в началото на 5-ти месец съм и ми откриха кетони в урината. Какво значи това?? Малко съм уплашена, моля помогнете със съвет ако някой е имал същият проблем

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Чела съм ,че е нормално по време на бременност.

Друг вариант е да си пила по-малко течности и леко да си се обезводнила.

И на мен ми се е случвало.

Не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 1 802
здравейте, в началото на 5-ти месец съм и ми откриха кетони в урината. Какво значи това?? Малко съм уплашена, моля помогнете със съвет ако някой е имал същият проблем
Какво ти каза лекаря за тази кетонурия?
Понякога се откриват кетоните във първата сутрешна урина ако си пила някакви лекарства за кръвно примерно, в такъв случай този положителен резултат е фалшив.

# 3
  • Мнения: 391
Кетони са естествени в тялото когато не си яла достатъчно или си ограничила въглехидратите. Това не е опасно.

По късно в бременноста може да е знак на екламзиа, което е опасно. Ако доктора не се е притеснил, и ти няма защо

# 4
  • Мнения: 3 116
Кетони в урината могат да се намерят и при обезводняване на организма.

Ако всичко е наред и нямаш проблем като задържане на течности те съветвам да пиеш айрян с малко сол и много много течности  Hug

# 5
  • Мнения: 3 116
Така, днес си пуснах и аз една урина и какво кетони вътре Simple Smile Всичко друго отрицателно Simple Smile

Та лекарите и лаборантките ми обясниха че кетони в урината се появяват и от глад. При бременни жени било особено характерно Thinking

# 6
  • Мнения: 1 938
Може да са признак на зле контролиран диабет... newsm78

# 7
  • Мнения: 822
Най-вече са признак на обезводняването в организма, често се среща при бременни, които повръщат. Не е опасно. Пий повече течности.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не е точно да се каже от глад. Кетони се получават от разграждане на собствените запаси мазнини - когато от мазнините се синтезира глюкоза за енергийни нужди.
Случва се при пазене на диети, а при бременността се случва, защото тялото мобилизира запасите за нуждите на бебето. Пий повече течности, за да ги изхвърляш, и не е лошо да хапваш по една лъжица мед, това улеснява обмяната - защото и за самото разграждане на мазнините е нужна енергия.

# 9
  • Мнения: 3 116
Firebird,  а това означава ли че не се храня достатъчно след като имам кетони в урината ?

Зачудих се защото като че ли нямам апетит напоследък и имам чувството че отслабвам  newsm78

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 10:30 от ritka

# 10
какво стана с кетоните? И аз съм в 5-и месец и ми откриха. изследваха ме за диабет - засега нямам. Ти оправи ли се вече и ако да - моля те кажи ми как!!!

# 11
  • Мнения: 3 116
Ами нищо не стана. При следващата урина бяха изчезнали и оттогава не съм имала, а вече съм в 9 месец  Hug

Леко бременеене  Hug

Общи условия

Активация на акаунт