Ваксиниране

  • 833
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
Здравейте-искам да попитам дали някой от вас знае задължително ли е да се спазва интервала от една ваксина до друга-какво ще стане ако се пропусне този период и се сложи ваксината по-късно?При нас се получи нещо такова с една ваксина-третият прием който трябвааше да се сложи се отложи доста време-педито ме успокоява,че дори било по-добре Thinking ,но аз говорих и с друг лекар и той ми препоръча да се започни целият прием от начало!Така ли е наистина?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 022
За коя ваксина става дума и с колко сте я забавили?
Ние забавихме последния прием на АctHib с около 3 седмици, и нашата докторка каза че няма проблем.В случай че детенце е болно също се отлага ваксинирането без това да е от съществено значение.Какъв е вашия случай?

# 2
  • Мнения: 18 542
Цитат на: shoni
но аз говорих и с друг лекар и той ми препоръча да се започни целият прием от начало!Така ли е наистина?
Shocked  е как отначало, това да не са бонбонки??! за коя ваксина?

# 3
  • Мнения: 3 164
Цитат на: cheta
[quote="?
Shocked  е как отначало, това да не са бонбонки??! за коя ваксина?[/quote]
 Става въпрос,че някои ваксини са на три приема-е ние имаме сложени два и третия прием е отложен от около 5 месеца-питането ми е да се сложи ли третия(последен прием) или да се започне от първия?

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: shoni
Цитат на: cheta
Shocked  е как отначало, това да не са бонбонки??! за коя ваксина?

 Става въпрос,че някои ваксини са на три приема-е ние имаме сложени два и третия прием е отложен от около 5 месеца-питането ми е да се сложи ли третия(последен прием) или да се започне от първия?


Как от първия... ако това ти го е казал лекар.... ужас....

Ако сте сложили примерно ДТК 2 приема, предстои ви трети, но по някаква причина не може да се сложи, разбира се, че ще се отложи, т.е ще се сложи третия прием със закъснение, няма пак да го бодат детето 2 пъти, за да направят третия прием след месец точно... При нас всички ваксини се изместиха с около 2 месеца заради контакт с варицела и после и се разболя от варицела, карантини, чудеса.... така се отложиха няколко пъти ваксините. Проблем не е имало!

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
МОже и трябва да сложите само третия прием. За отлагане на ваксините до месец - два след определената първона4ална дата знам, 4е не е фатално. При вас е 5 месеца незнам, но предполагам , 4е няма да е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт