за ДТК и здраво дете

  • 548
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Здравейте,
Синът ми е почти на 1 г. и 11 м. Така се случи, че не можахме да направим реимунизацията на ДТК до Ноември (тази, която е между 1 г., 6 м и 2 г.), а когато се обадих на педито за Декември, той каза, че няма свободни часове и ми даде час чак за средата на Януари, т.е. за другата седмица. Е, да обаче синът ми се разболя по Коледа и много дълго го държа - предимно хрема и малко кашлица. Слава богу, оправихме се без антибиотици - с Панадол и капки. Сега е добре, но на моменти лекичко подкашля или подкихва. Знам, че когато се правят ваксини детето трябва да е абсолютно здраво, но истината е, че аз не мога в момента да преценя дали е "абсолютно" здрав. Какъв е критерият? Знам, че докторът ще го преслуша и ще му погледне гърлото? Ама това достатъчно ли е? Трябва ли да му направя кръвни изследвания, за да съм напълно сигурна преди да ваксинирам? Предварително благодаря за отговорите! 

# 1
  • varna
  • Мнения: 404
преди да се постави каквато и да е ваксина,педиатър преглевда детето и преценява как да се действа,така че не е нужно да се чудиш!Лекарят ще реши!!!

# 2
  • Мнения: 982
преди да се постави каквато и да е ваксина,педиатър преглевда детето и преценява как да се действа,така че не е нужно да се чудиш!Лекарят ще реши!!!
Напротив,нужно е и майката да прецени понякога.Често пъти педиатрите неглижират даден проблем.
Скоро в една друга тема майка се чудеше дали да води на ваксинация детето си,което е с разстройство.Според техния педиатър нямало проблем,това било от коликите....
Ти би ли се доверила на такава преценка?

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
преди да се постави каквато и да е ваксина,педиатър преглевда детето и преценява как да се действа,така че не е нужно да се чудиш!Лекарят ще реши!!!
Напротив,нужно е и майката да прецени понякога.Често пъти педиатрите неглижират даден проблем.

Подкрепям. Детето трябва да е абсолютно здраво и ако е било болно да са минали 40 дни от боледуването- толкова се приема, че са нужни на организма напълно да се възстанови.

Общи условия

Активация на акаунт