контрацептиви и кърмене? Спешно!

  • 607
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз кърмя и бебчето днес направи 2 месеца  Grinning. Мога ли да взема от контрацептивите, които се приемат до 72 часа след полов акт? Педиатърката днес е почивка, а в аптеката са дали много объркващ отговор на таткото: Не може, но ако много се притеснявам, може...
 Знам че вероятността да забременея е малка, но не е невъзможно. Около мен има такива случаи и дори в семейството ми.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не мога да ти помогна. Но виж пиши на Хедра на личния, тя ми е личния гуру за всичко относно кърмене Grinning

# 2
  • Мнения: 2 829
Не знам за контрацептива, обаче ако отговаряш на тези условия може да не се притесняваш от забременяване:
-Ако бебето е изключително само на кърма, без вода, сокове или дохранване
-Ако бебето не прави по-големи паузи от 3 часа през деня и 4 часа през нощта
-Ако бебето е по-малко от 6 месеца
-Ако досега не си имала менструация
Ако отговаряш на тези условия можеш да разчиташ на кърменето като контрацептив със същата сигурност, както и хормоналните противозачатъчни. Аз се предпазвах по този метод, и дори сега, с дете на година и 5 месеца още нямам менструация и не успявам да забременея (въпреки, че вече правим опити)

# 3
  • Мнения: 487
Не знам дали ще ти помогна, но аз взех Ескапеле, когато Ян беше на около 10 месеца. Аптекарката ми каза, че може. След приема, около 6 часа не му давах да суче.
Още си пазя листовката. Ето какво пише:
"В кърмата може да се съдържат много малки количества от активната съставка на това лекарство. Счита се, че това не е опасно за бебето, но ако се притеснявате, може да приемете таблетката непосредствено след кърмене."
Успех!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 348
 newsm45 в аптеката казаха, че постинор-дуо и ескапелето са ги спрели от производство!
Имало само някакво хапче за 28лв, на което не помня името. Освен да си го взема а?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
yanast - не е точно така.  Rolling Eyes Аз отидох на 50 ден след раждането на профилактичен преглед при гинеколог. Отговарях на всички условия, за които си писала - малко бебе, изключително на кърма, хранене през 3-4 часа, все още не ми беше дошла менструацията. Обаче .... имах си доста голямо фоликулче и докторката ми каза, че до няколко дена ще съм в овулация и съотвено след това ще ми дойде и цикъла. Т.е. да се пазим много, че лесно мога да забременея.  Grinning Проблемът е, че даже и да са изпълнени тези условия, не се знае кога ще настъпи овулацията преди първия цикъл .....а настъпили ли малко трябва... Crazy Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт