Ел. овлажнител на въздуха - въпрос.

  • 826
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Вечер вкъщи пускаме електрически овлажнител за въздуха, който едновременно с това го и пречиства. Пускаме го, защото нощем малката много кашля и педиатърката препоръча въздуха да се овлажнява, тъй като е много сух заради парното. Досега, обаче, не сме го ползвали. Въпросът ми е следния: За колко време да го пускаме - през цялата нощ ли трябва да работи или само за 1-2 часа преди лягане? Споделете мнение за този уред! За или против сте да бъде използван?!

# 1
  • Мнения: 1 712
Харесва ми и не съм против,но според мен същата функция може да изпълнява и метална купичка пълна с вода ,която се поставя през ноща на радиатора.

# 2
  • Мнения: 875
ние нашия овлажнител го използвахме точно една седмица. на малкия му хъркаше нослето и си купихме. оставяхме го да работи и нощес, в резултат на което в стаята ставаше като сауна. според мен е добре да се пуска за по няколко часа. в нас изби страшен мухъл, а той е далеч по опасен от сухия въздух. така че, не бих казала, че съм против, но трябва да се използва с мярка.  Peace

# 3
  • Мнения: 128
Имам овлажнители на Чико и съм много доволна.
Наливам малко вода в резервоара, която е достатъчна за час, два.
Ползвам го зимата, защото от отоплението лигавицата на носа се изсушава и става гостоприемна за всякакви вируси.

На пазара вече има на същата марка термометър за стая и индикатор за стойностите на влажност.
Когато въздуха в помещението стане много сух уреда светва в червено, което алармира да се включи овлажнител.


# 4
  • Мнения: 154
Аз също се интересувам от темата.Искам само да попитам колко трябва да е влажността,тъй като имаме един уред,който я показва,но незная ниска ли е ,висока ли е,каква стойност трябва да показва?

# 5
  • Мнения: 128
Нормалната влажност е между 50 и 70%.

# 6
  • Мнения: 911
Харесва ми и не съм против,но според мен същата функция може да изпълнява и метална купичка пълна с вода ,която се поставя през ноща на радиатора.

Да. Това е просто излишна полупка, а съдчето с вода на радиатора може да стои денонощно.
Освен това овлажнителите вече са отречени - оказва се, че като се използват и бебето по-лесно вдишва праха, а заедно с него и акарите.
И не виждам как един овлажнител ще прочисти въздуха в стаята от акари, защото именно те, а не праха са опасни за предразположеното към алергии бебе.

Общи условия

Активация на акаунт