СПЕШНО-към майките на хомеопатия

  • 666
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
синът ми от сутринта има 40 градуса Температура. смъкна я до сега на 38,9. лекуващия хомеопат каза да изчакаме със свещички или други традиционни лекарства. моля кажете ми вашите хомеопати също ли препоръчват да се изчака въпреки високата температура...
имали ли сте такава Т и смъквали ли сте я само с хомеопатия...
много съм притеснена и не знамколко още да чакам за да я смъкне

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Аз не давам нищо, дори и хомеопатично, за сваляне на температурата до 38,5 /по съвет на педиатър, които няма нищо общо с хомеопатията/. До 39,5 също се старая да не давам...по съвет на хомеопатичката, всъщност не давам нищо, в зависимост от състоянието на детето или давам каквото е изписала хомеопатичката, като доколкото съм наясно, то не сваля точно температурата, а е за цялостно лечение на детето в конкретната ситуация...
След едно боледуване на дъщеря ми /тогава на 3г. и половина/ - 5 дни с температура над 39 и гнойна ангина...и се оправи без АБ и само с хомеопатия...Оттогава съм претръпнала и не се впечатлявам много- много от температурата...обикновено при заболяване и двамата ми вдигат около 39 - 39,5. Само следя да не стане над 39,5, тогава почвам с нурофен или свещички, обливания, кърпи и т. н.
И забелязах нещо много интересно - когато се притесня и дам температуропонижаващо, температурата спада за момента, но детето като цяло не се оправя, стигаме до АБ, когато изчакам и го държа с високата температура /дори и няколко дни/, тя си пада от само себе си и детето се оправя много бързо, без усложнения и АБ.  Peace   

# 2
синът ми от сутринта има 40 градуса Температура. смъкна я до сега на 38,9. лекуващия хомеопат каза да изчакаме със свещички или други традиционни лекарства. моля кажете ми вашите хомеопати също ли препоръчват да се изчака въпреки високата температура...
имали ли сте такава Т и смъквали ли сте я само с хомеопатия...
много съм притеснена и не знамколко още да чакам за да я смъкне



Вашият хомеопат правилно Вие посъветвал да не сваляте изкуствено температурата. Организмът на детето се бори с болестта и ако я смъкнете, вие ще попречите.
Високата температура не е опасна, ако оводнявате детето достатъчно. Така че давайте му течности - чайчета, вода с няколко капки лимон и в крайна сметка всичко течно, което то обича в момента.
Не се паникьосвайте, доверете се на хомеопата си. Първия път винаги е притеснително, но с времето ще придобиете опит да се справяте с подобни ситуации.
Разбира се, че може да се сваля температурата с хомеопатични средства. Но не това е целта на хомеопатичното лечение. Истинската цел е излекуване на детето, а не бързо сваляне на температурата.
Пожелавам на детенцето ви бързо оздравяване. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 768

Вашият хомеопат правилно Вие посъветвал да не сваляте изкуствено температурата. Организмът на детето се бори с болестта и ако я смъкнете, вие ще попречите.
Високата температура не е опасна, ако оводнявате детето достатъчно. Така че давайте му течности - чайчета, вода с няколко капки лимон и в крайна сметка всичко течно, което то обича в момента.
Не се паникьосвайте, доверете се на хомеопата си. Първия път винаги е притеснително, но с времето ще придобиете опит да се справяте с подобни ситуации.
Разбира се, че може да се сваля температурата с хомеопатични средства. Но не това е целта на хомеопатичното лечение. Истинската цел е излекуване на детето, а не бързо сваляне на температурата.
Пожелавам на детенцето ви бързо оздравяване. Hug
благодаря за отговора. въпреки че и голямата ми дъщеря я лекувам с хомеопатия не мога да свикна и всеки път ми е притеснено, а пък в случая досега никога не съм се сблъсквала с толкова висока Т. но слава Богу Т му падна и днес е с 37,3 засега, дано не се покачи повече.

# 4
  • Мнения: 208
Извинете,че ? ми май не е за тук,но случвало ли ви се е при преглед за 15мин.,при условие ,че детето така е облечено,че се вижда само главата, а има доста проблеми хомеопата да прецени,че е по-добре? Rolling Eyes

# 5
По принцип, да. Има начини да се разбере дали детето е по-добре или по-зле и без да му се прилага традиционния медицински преглед /със събличане, слушалка и т.н./. Не познавам случая, обяснявам само по принцип. Времетраенето на прегледа не е от съществено значение. Дали детето се подобрява или влошава понякога може да се разбере и в първата минута.
Пожелавам успех при лечението Peace

Общи условия

Активация на акаунт