бременност и zъболекар

  • 2 060
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
Здравейте всиЧки,
Знае ли някой дали може да навреди ходенето на zъболекар и специално лекуване на кариеси ... нали се слагат лекарства и упойка ...
дали zъболекарските лекартсва са вредни zа майките и бебетата?
А снимките на zъбите?
Благодаря

# 1
  • Мнения: 1 250
Здравей.

Ходих на зъболекар 6тия месец. Да ти кажа трудно се намира зъболекар, който ще се съгласи да работи зъби на бременна.
Аз намерих такава, смениха ми пломба. Болката не беше силна, но получих контрации след това. По принцип втората ми бременност си беше с болки, но определно и зъболекаря повлия.

А си спомням, че през първата бременност никой не искаше да ми работи зъбите.

Едната от причините да не искат да работят бременни са лекарствата, но май по-голямата причина, е че болките в зъбите се отразяват на бремеността. Но пък и ако не отидеш може да те заболи повече.

Това което мога да те посъветвам е да спазваш изрядна хигиена на устната кухина, и наблягане на млякото и сиренето.

# 2
  • Мнения: 228
az hodih na zabolekar za6toto be6e prosto neizbejno polojenie ,slojiha mi po leka upoika koqto hva6ta vednaga i se raboti po barzo ,no snimka v nikakav slu4ai

# 3
  • Мнения: 7 803
по принцип zнам че може но не и преди 12 г.с.

# 4
  • Мнения: 2 032
Не трябва да се правят зъболекарсо лечение по врме на бременността; упойката може да погуби бебето, лекарствата, които се слагат, също могат да навредят. Едиствено препоръчително е да се отиде на почистване на зъби, при хигиенист-това ще помогне при кървенето на зъбите. Ако бремеността е планирана, е най-разумно преди това да се мине на профилактичен зъболекарски преглед и да се опрваи каквото има.

# 5
  • Мнения: 228
emi az hodih v 8-9 sedmica deje togava o6te neznaeh 4e sa dve #Crazy

# 6
  • Мнения: 6 315
Тъй, бременността е 9 месеца, а аз ходя на профилактика при зъболекар на всеки 6 месеца. Ходих докато бях бременна и ми правила пломба. Нямах проблеми.

Но при бременни жени не се слага упойка (освен тази дето само изстудява), не се снимат зъби (изобщо се избягват всякакви рентгенови снимки по време на бременност) и така. Ако нямаш проблемна бременност мисля, че няма защо да не отидеш на зъболекар. Като видят, че си бременна, ще направят каквото могат Simple Smile. Те си знаят най-добре какво може и не може да се прави на бременната жена.

# 7
  • Мнения: 2 032
е трябва да се правят зъболекарсо лечение по врме на бременността; упойката може да погуби бебето. Едиствено препоръчително да се отиде на почистване на зъби, при хигиенист-това ще помогне при кървенето на зъбите. Ако бремеността е планирана, е най-разумно преди това да се мине на профилактичен зъболекарски преглед и да се опрваи каквото има.

# 8
  • Мнения: 211
Няма проблем да ходиш на зъболекар по време на бремеността. Трябва обаче задължително да уведомиш за това зъболекаря.
Само рентгенови снимки не се правят. Дори, ако се наложи може да се слага местна упойка.
Аз ходих в началото на 2-рия месец и зъболекарката беше много внимателна и мила.

# 9
  • Мнения: 8 769
През първата бременност си правих (в петия месец) 2-3 пломби- без проблем. По време на втората нямах зъбарски проблеми. Grinning

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Ходих в четвъртия месец, щото ми падна една пломба. Не се правят упойки и снимки. Но след като родиш задължително на зъбар през 2-3 месеца, щото аз се бях сдобила с два- три кариеса за отрицателно време, въпреки, че пиех флоурни таблетки.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз ходив в началото на 3 ти месец и ми направиха снимка.Просто бях 3ти ден с постоянна силна болка.Естествено се оказа,че на зъба му няма нищо.Снимката беше в самия кабинет с компютър без зъболекарката да излиза от стаята.Пиша толкова първобитно,защото нямам представа какъв беше този уред с който ми направиха снимката,след изричното уверение ,че е безопасен.Дори ми дадоха за пример ,че колежката им след като е забременяла е работила до 8мия месец с него.Но при мен наистина положението беше отчайващо.Не можех да спя.Излекуваха ме с дренаж на венеца.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 123
не се притеснявай да отидеш на зъболекар, само задължително кажи че си бременна и в кой месец си - те си знаят работата.
Аз ходих още в 5-6 седмица - смениха ми една пломба, и остана още една, но заради гаденето от всичко още не съм ходила Embarassed . До съвсем скоро ми се гадеше от четката за зъби, но вече смятам да отида. Моята зъболекарка ми каза че трябва през бременността да се посети стоматолог поне няколко пъти за профилактичен преглед.

# 13
  • Мнения: 216
Аз ходих в 8ми месец, правиха ми два кариеса на предните два зъба, стоматоложката беше много внимателна, упойки не ми е слагала. Трябваше да ми вади мъдрец, но каза, че като родя тогава - все пак е по-сложна процедурата и изисква повече медикаменти. Според мен си ходи спокойно, така или иначе зъбите искат внимание-особено по време на бременост, когато бебето смуче яко калции от твоя организъм!

# 14
  • Мнения: 2 292
Здравейте благодаря на вси:ки,
бременноста не беше планирана и аз имам проблеми с няколко зъба просто няма да издържа 6 месеца без зъболекар или без някое възплаение, което вероятно също ще е зле ...
ще ида дано ми нямам големи проблеми и не се налагат много лекарства. дано мине леко.
поздрави от мен

Общи условия

Активация на акаунт