за матурите

  • 3 842
  • 5
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
моля за линкове към пробни тестове за матура по български език и литература, а за някаква информация  - кога ще се провеждат, какъв материал ще обхващат и т н.
синът се инати като магаре на мост и не иска да учи за матура. много наивно си мисли ,че ще стане чудо и ще ги отменят.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 15 913
Има сайт към МО - казва се zamaturite.com., там има примерни тестове.  Първи задължителен изпит - български и литература/на 01,06/, втори по избор/на 03/06/. До края на февруари трябваше да дадат молба и да си определят втория предмет/математика, физика, химия, география, философия, чужд език, биология/. По мои наблюдения не е само сина ти, повечето не учат. Бях на род. среща и директорката лично подсказа, че тази година като първа ще им ги подарят. Критериите за оценка ще се нагаждат според % отговорили правилно, за да не лъсне, че учителите не са ги научили. Дъщеря ми и приятелките и също не отварят учебник и не учат - до едно време се ядосвах, вече се примирих, да се оправя сама, ние с баща и сме се дипломирали.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За тия матури чак реклама по ТВ мернах вчера. Защо ли? Защо харчи това министерство пари за реклама, за да представи матурите толкова привлекателни.
Представям си някой ден ще пуснат и реклама: "Завършването на осми клас е много хубаво нещо, опитайте и вие!"

По темата - http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

# 4
  • Мнения: 1 813
На мама синчето.  Joy Joy Joy Joy Не искал да учи,мама се сетила май месец да търси пробни матури и едва ли не зорлем да ги натъпче в главата на малкия муньо. Не знам кой е по за бой от двамата. Дали той,че не му се учи,или ти,че до сега си спала. Само че знанията не са като пюрето в бурканче и все някак да го наблъскаш в устата на детенце. Успех ти желая,юли месец напиши какво се случва.

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 20:04 от аХ`Не!

# 5
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 798
Сайта е zamaturite.bg

Общи условия

Активация на акаунт