време ли е да подавам молба за градина в Пловдив?

  • 876
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 598
Извинявайте за сигурно тъпо изглеждащия въпрос, но не съм от Пловдив, от сравнително скоро живея тук и тъй като засега имам само едно дете изобщо не съм в час кога става записването на деца за детски градини. Няма да давам малкия на ясла, реших направо на детска градина, но вече няколко приятелки ме плашат че няма да мога да го запиша, че по телевизията казали, че във Варна сега подавали молби за 2011! Е, тук не е Варна, но кажете късно ли е вече? Ваньо навършва 3 години през октомври 2009... Живея в района на стадион Пловдив и гребната база. Моля ви посъветвайте ме, че и без това никой не ми помага и сама се оправям с малкия, а сега в студа и леда няма и как да обикалям детски заведения (не са разчистени тротоарите и количката не минава...)

# 1
  • Мнения: 273
Zdraveite,

6tom deteto vi navar6va prez2009 3 ,zna4i e 2006 nabor,nali taka?Prez 2007 godina priemat nabor 2004,sledva6tata 2008 i idva red na 2005 i   prez 2009 mojete da podadete molba za va6eto dete.ne moje da se podavat ve4e molbi ot predni godini,a za vseki nabor se podava v saotvetnata godina.naprimer moiat sin e 2004 i molbata se podava6e ot kraia na 2006 do kam mai 2007 ,za dapo4ne prez septemvri 2007.ako navar6va tri prez mesecite sled septemvri,6te priemat deteto vi i to 6te tragne kato gi navar6i.V na6iat slu4ai Vasil stana na 3 prez Decemvri i skoro zapo4vame.

az vi savetvam oba4e makar da gi ima tezi pravila da proverite v v niakoi detski gradini okolo vas i da si pogovorite s direktorkite.No tova go napravete kam sredata na 2008 i posle si podaite molbata.iskat obiknoveno adresna registracia na semeistvoto 4e jiveete v kvartala i beejki ,4e roditeite rabotiat,za da se polzvate s predimstvo.

# 2
# 3
здравей,но след като детето ти навършва 3 през октомври 2009г,можеш да се пробваш в детски ясли.Препоръчвам ти ясли 15 в Смирненски,невероятен колектив,страхотни хора мисля че това е най-страхотната ясла в града smile3503

# 4
  • plovdiv
  • Мнения: 122
здравей, преди два дни бях в "Мир", тя е на ул. Знаме, за да подам молба  за племенницата ми, която навърщва 3 г. ноември 2009. Върнаха ме и казаха ( директорката) , че записват САМО от година за година, т.е. сега записват децата, които трябва да започнат наесен, не може по-рано. Аз попитах да не стане така, че детето да остане на улицата както се казва, а Госпожа Директорката ме убеждаваше,  че няма. Каза да заповядам ако искам и на първия час на 2009 г., тогава няма да ме върне, това била политика на тяхната градина. За другите незнам. Иначе градината е супер, на мен ми харесва. дано съм била полезна Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Така е. Подадената молба е само за настоящата календарна година.

# 6
  • Мнения: 107
За всяка градина е различно.Синът ми е набор 2003 г и подавах документи 1 година по ранот.е когато беше на 2 годинки.Това е за градината в тракия-Кремена.Дъщеря ми е набор 2006г и вече подадох в 2 градини в Смирненски.В4ера бях в Росица в Смирненски , приеха ми молбата, но казаха , 4е няма да я вземат защто има ве4е подадени 50 молби, а групата е 25 деца.

# 7
Здравейте,знам че това което ще пиша не е по темата ,но искам да споделя с вас това което ме вълнува.Дъщеря ми Мира ходи в детска градина" Дружба"-Пловдив.ИСКАМ ДА БЛАГОДАРЯ НА ЦЕЛИЯ ЕКИП КОЙТО СЕ ГРИЖИ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА-директор,домакин,учителки и лели.Но най-вече на г-жа Мирчева ,г-жа Стоянова и леля Маги, които превръщат обикновенния ден на нашите деца във весел празник.Децата наистина много ги обичат и ходят с голяма радост на градина.БЛАГОДАРЯ ИМ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ И СЕ ПРЕКЛАНЯМ ПРЕД ГОЛЕМИЯ ИМ ПРОФИСИОНАЛИЗАМ,ПРЕД ЗАГРИЖИННОСТА И ЛюБОВТА С КОЯТО СЕ ОТНАСЯТ КЪМ НАШИТЕ ДЕЦА. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт