Болки в гърлото - до плач

  • 34 636
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Стефчо е на 4г. и е относително здраво дете.
От вчера обаче се оплаква от ужасни болки в гърлото. Погледнах го - доста е зачервено. И друг път е имал червено гърлно, но никога не се е оплаквал, камо ли да плаче. Тази нощ изобщо не заспа, а само тихичко плачеше, почти като скимтене.
Давам Тантум Верде и мукосолван, макар кашлица почти да няма. Смуче ментови бонбони, но не иска, защото го боли като преглъща. Храна категорично отказва.
Кажете нещо ефикасно и бързо за гърло, че ми се къса сърцето.

# 1
  • Мнения: 47 898
ми освен тантум вреде и ефизол, обезболяващи смучещи таблетки от сорта на хексоралетен, а най- добре да намериш гранофорин, той много добре обезболява
и аз съм имала такива болки в гърлото , боли и като дишаш чак, много е неприятно

# 2
  • Мнения: 2 082
дай му нурофен за болката или панадол и вижте да не е някоя ангина...

# 3
  • Мнения: 539
панадола ще го обезболи

# 4
  • Мнения: 7 201
ми освен тантум вреде и ефизол, обезболяващи смучещи таблетки от сорта на хексоралетен
Мога да ти предложа Стрепсилс-жълтите,с мед и лимон.Подходящи са за деца и са много приятни,не парят като ментовите бонбони. Peace

# 5
  • Мнения: 809
Въпреки че няма температура, да му дам ли нурофен за болката?

# 6
  • Мнения: 2 082
да,дай му за да може да хапне и да спи по-спокойно детето...

# 7
  • Мнения: 158
Нурофенът има и противовъзпалително действие, така че спокойно можеш да му го дадеш.

# 8
  • Мнения: 1 942
Аз страдам много често от такива продължителни и мъчителни гърлоболи. Пия Беладона 30СН и с първия прием до час болката отшумява, но детенце е все пак май ще е добре да идете на лекар. Ако наистина болката е толкова непоносима няма да мине с неща за смучене.

Като дете помня, че с майка бяхме болни от някакъв грип и бяхме стигнали да ни боли като дишаме. Не мина без антибиотици. 

# 9
  • Мнения: X
Ако няма налепи ти препоръчвам да му дадеш сладолед.Замръзнал обаче, а не стопен.

# 10
  • Мнения: 2 005
На мен ми се струва , че без АБ  няма да се размините  Naughty Заведи го на лекар и той ще прецени какво трябва да се изпише на детенце  ThinkingСамолечението не е хубаво newsm78

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И на моята дъщеря оплакването днес е същото много силни болки в гърлото. Ходихме на лекар и ни изписаха АБ. Кашлица няма, само висока Т, гърлото не е много зачервено а по скоро силно надути лимфни възли. Не било вирус това според личната.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 106
otidete na lekar,moje da e angina,moeto dete kato zapo4ne da otkazva qdene zna4e q boli garloto no e na 1g.i ne moje da kaje no kato otidem na lekar se okazva angina  i to gnoina vie moje da se razminete bez gnoi zatova po skoro go zavedi,moje da mu izpi6at antibiotik,no pak nqma da se stigne do temoeratura

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 106
zabravih da pi6a ve4e sam spec.po bolkite v garlo na 1g.i ve4e 5 pat se razbolqvame ot gnoina angina Sad Sad Sad

# 14
  • Мнения: 809
Днес сякаш е по-добре. Спа непробудно през нощта.
Само да спомена, че няма температура, има апетит, няма подути лимфни възли, което ме навежда на мисълта, че може би не е ангина. Ще го следя и ако се наложи, ще отидем на лекар.
Благодаря ви за отговорите.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт