мазане на дупе

  • 2 901
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Чета тук в една тема, че някои мами не слагат всеки път при смяна на памперс крем за подсичане, а аз до сега не съм пропускала и един път, та вие как практикувате?

# 1
  • Мнения: 3 376
Когато дупето му е добре не слагам нищо,но ако видя,че започва да се зачервява му слагам крем и така докато се оправи.

# 2
  • Мнения: 213
Не съм мазала с кремче само два,три пъти.

# 3
  • Мнения: 4 555
Мажа със зехтин на всяка смяна на памперс. Само веднъж се е зачервявала, докато бяхме два дни в болницата и първия ден нямах зехтин под ръка. След няколко намазвания с крем против подсичане се оправи и от тогава не се е налагало.
Не е хубаво да се използва често крем против подсичане, защото се наслоява на по-труднодостъпните за почистване гънки и после може да стане проблем. Това ми го каза педиатърката в Токуда. Трябва нещо по-леко да се използва за ежедневно мазане.

# 4
  • Мнения: 139
Когато дупето му е добре не слагам нищо,но ако видя,че започва да се зачервява му слагам крем и така докато се оправи.
Peace и аз така, но може би зависи от кожата на бебето

# 5
  • Мнения: 22 342
Не винаги слагам крем, карам един път със, един път без.
Просто няма нужда да мажа всеки път.

# 6
  • Мнения: 984
Първия месец го мазах с бебешко олио по гънките основно. След това не съм го мазала.  Peace

# 7
  • Мнения: 9 973
само като се зачерви Peace

# 8
  • Мнения: 287
И аз не слагам всеки път, само като се зачерви.

# 9
  • Мнения: 423
До към 6-7-ия месец на всяка смяна на памперса мажех със зехтин, после започнах да мажа по-рядко и накрая спрях. С кремче против подсичане и до сега мажа само ако започва да се зачервява. Всъщност мисля, че, за да не се подсича дупето, е по-важно кожата да се омазнява достатъчно добре, отколкото да се изсушава с цинкови кремчета и пудри.

# 10
  • Мнения: 7 723
На 6 месеца, все още ги мажех при всяка смяна на памперса Wink

# 11
  • Мнения: 3 306
само когато се за4ерви Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
Никога не съм слагала при всяка смяна на памперса. Смо при нужда. Peace

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
чистя с мокра кърпичка или мия ако е наакано и винаги слагам кремче я Пенатен я Бейбидрийм Simple Smile и дупето и е супер

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
Мажа всеки път със зехтин - перфектно дупе за сега.

Общи условия

Активация на акаунт