Мами, лекарите при вас за или против бънджито са...

  • 632
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 555
... и вие ползвате ли.
В голяма дилема съм и сондирам мнения, защото моите хубавици стават все по-неуправляеми и им търся забавления.
Говорих с ортопеда ни, но той е против всякави кошари (защото децата не били добитък, не по някаква ортопедична причина), бънджита, каишки за прохождане (защото не са кучета), проходилки (защото не се учели да ходят, ами се возели, което май е вярно  Twisted Evil ) и т.н. , но конкретна ОРТОПЕДИЧНА причина, против бънджито не изтъкна.
Ще говоря и с педиатъра, но тя все пак не е тесен специалист, та затова искам да чуя и вас.
Благодаря!  Stuck Out Tongue

# 1
  • Мнения: 4 390
Цитат на: bibi
... и вие ползвате ли.
В голяма дилема съм и сондирам мнения, защото моите хубавици стават все по-неуправляеми и им търся забавления.
Говорих с ортопеда ни, но той е против всякави кошари (защото децата не били добитък, не по някаква ортопедична причина), бънджита, каишки за прохождане (защото не са кучета), проходилки (защото не се учели да ходят, ами се возели, което май е вярно  Twisted Evil ) и т.н. , но конкретна ОРТОПЕДИЧНА причина, против бънджито не изтъкна.
Ще говоря и с педиатъра, но тя все пак не е тесен специалист, та затова искам да чуя и вас.
Благодаря!  Stuck Out Tongue


Нашият лекар също е против проходилки и кошари, но за бънджи гащите се изказа ласкаво, стига да се ползват в подходяща възраст.
Дъщеря ми на 7 или 8 месеца я сложих в бънджи. Не й се отрази негативно по никакъв начин.

# 2
  • Мнения: 2 567
Здрасти Биби,
нашият педи също е против проходилки и подобни.
За бънджи-гащите конкретно не знам. Но племенничката ми в БГ имаше проблеми, породени точно от тях-на 1,5г имаше наченки на мастурбация #Shocked Сериозно!

# 3
  • Мнения: 2 032
В разните писания, което съм чела, предобладаващото мнение е, че проходилките не са желателни, по няколко причини: забавят самостоятелното прохождане, защото детето свиква да се опира на тях, а също така като е в тях детето лесно може да се блъсне в мебел (не че нещо ще му стане де, ама се стряскат).
Бънджи гащи предполагам наричате онези приспособления, които се закачат на рамката на вратата и бебето подскача в тях? Ние не използвахме (аз предпочитах малката да си щъка), но от познати видях примери на разумно и неразумно използване: едни слагаха бебето там да поскачат по за 15-20 минути, да се измори преди сън например, докато други го използваха едва ли не като бавачка: закачат бебока там с часове и- пей сърце!-това не може да е добре за стойката/меките кости на бебока. Ако искате да пробвате, най-добре е да вземете назаем от познати, не си залужава да се купува, защото може да се ползва доста кратко време.

Общи условия

Активация на акаунт