Как отказахте бибата?

  • 2 054
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами вашите бебоци как се разделиха с бибата? Ние още сме с биба и през деня и така се приспиваме и незнам как ще се откаже от нея newsm78

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ние още сме с биба и през деня и така се приспиваме и незнам как ще се откаже от нея newsm78

 Първо ти трябва да откажеш биберона, все пак даваш лош пример на детето Wink

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Аз,не ползвам биберон залагалка,но преди 2 седмици казах на дъщеря ми,че вече е голяма и е кака и не може да ходи с бибата в устата.Сега остана само да заспива с бибато,но няма да и я махам за сега,защото тя просто заспива с нея и след това я изпуска и през ноща не я търси.
До преди 2 седчици тя беше непрекъснато с биба.Всичко мина без травми,в началотосе сещаше да ме пита "биби",аз и казвах "кака си" и сега вече си знае,че само като си ляга.Така протече при дъщеря ми!

# 3
  • Мнения: 18
 При нас тати реши една вечер, че ще  маха бибата на момиченцето вече, скри я и повече не я показа. Това стана преди 1 седмица . Нищо не сме обяснявали на детето- то и без това не разбира, нито може да си каже още. Направихме се на разсеяни и я сложихме да спи само с любимата и играчка  Wink. Иначе само се приспиваше през деня и вечер с биберона. Резултата от скриването беше, че плака около 5 минути, после се успокои и легна. Следващия ден плака 4 минути, следващия 3 и сега пак се сърди , но малко. Така малко драстичен начин да откажеш детето от нещо любимо, но все пак скоро ще го забрави   yes

# 4
  • Мнения: 1 371
Да се запиша да следя темата, че Алекс през нощта си я търси и не може без нея.

# 5
  • Мнения: 9 973
Ние още сме с биба и през деня и така се приспиваме и незнам как ще се откаже от нея newsm78

 Първо ти трябва да откажеш биберона, все пак даваш лош пример на детето Wink
не ,е*авайте жената,тя без да иска... Stop

# 6
  • Мнения: 258
Ох, това е голям проблем при нас!!!
Ирен заспива само с биберон, а сами виждате колко е голяма Embarassed Embarassed Embarassed
Изпада в истерия ако не и го дам.
Ще следя темата с интерес за да "почерпя" някоя идея, че до този момент всички опити са безуспешни  Sad

# 7
  • Мнения: 139
При нас се наложи да махнем биберона, защото го беше изгризал в основата - до пластмасовата част и едва се крепеше. Опасявахме се да не го глътне. Беше на 1г. и 8 м. и нищо не съм обяснявала, защото нямаше да ме разбере ( не искахме да купуваме нов, защото беше голям вече). На обяд си заспиваше без него, така че реших, че няма да е кой знае какъв проблем това да се случи и вечерта. Но страшно много се лъжех! Голямо циврене беше! Всичко се промени - и заспиването и съня през нощта и държанието му през деня!
Заспиваше си сам - сега стоях и го държах за ръка, после пях песни и т. н...
През нощта нямахме големи проблеми - сега се будеше през половин час, хленчеше и си го търсеше...
А през деня - беше кисел, защото явно му липсваше здравия сън.
Не искам да ви плаша, но това продължи два месеца (всички деца са различни, просто споделям).
Успех на всички     bouquet

# 8
  • Мнения: 159
синът ми беше на 2 години,когато реших,че вече е голям за биберон.той го ползваше предимно при заспиване.една вечер реших да изхвърля всички налични.търсихме ги,търсихме ги,цяла седмица ги търсихме (и си поплака де) ,но понеже ги бях хвърлила (за да не се изкуша да му дам) нямаше какво да се прави.просто се отказа от тях.и така... колкото по-рано, толкова по-добре. дъщеря ми е на годинка и 1 месец и вече съм решила да й я махна.мисля,че ще стане по-лесно при нея.  дано Praynig
на всички,които ни предстои пожелавам успех!

# 9
  • Мнения: 5 393
Иво все още заспива с биба, през деня е без нея.Не знам кога и как ще го отказвам.Има няколко популярни метода-рязане на бибата, скриване, бибата бива изядена от куче,коте, или друго животно, мазане с горчиви неща....На всяко дете действа различен метод.

# 10
  • Мнения: 3 312
6те давам бибата докато сама не се откаже от нея Hug

# 11
  • Мнения: 423
При нас само каката ползваше биба като беше бебе. Научих я, когато беше на 4 месеца, за да не си смуче палеца, а когато стана на 11 месеца и й изби първото зъбче я отказах от бибата от раз. Просто една вечер (защото тя я смучеше обикновено вечер докато заспи) не я дадох, помрънка малко, но заспа и повече не се сети за нея. Честно казано аз не вярвах, че ще мине толкова лесно и безболезнено отучването от биберона, но стана точно така. Ако до сега не си пробвала да го махаш, но вече мислиш, опитай най-простия начин, може и да мине номера.

# 12
  • Мнения: 753
никога не се е научавал на биберон, много го мъчих, но така и не я хареса,....

# 13
  • Мнения: 389
Мами вашите бебоци как се разделиха с бибата? Ние още сме с биба и през деня и така се приспиваме и незнам как ще се откаже от нея newsm78

Скриваш я, подготвяш се психически, че няколко дена детето ще е кисело и ще плаче повече и ти няма да отстъпваш, друг начин няма. Криско я отказа, защото си отидохме на село, а аз я бях забравила в Русе, заобед след дълго реване заспа някак си, вечерта пак заспа без биба и аз повече не му я дадох. Обясних му, че кученцето Ники на село я е изяло, а Криси е голям мъж вече и само бебетата имат "биби" (той така я нарича). Най-важното е ти да се решиш на тази стъпка и да не отстъпваш. Може би звуча като някоя баба, но след като махнахме бибата, Криско започна много повече да говори и да се опитва да повтаря всичко, което чуе. Сега съжалявам, че не я махнах по-рано, а чак на година и единадесет месеца!

# 14
  • Мнения: 508
И аз започвам борбата с бибата. През деня не се сеща за нея. Но вечер, за заспиването си я търси. Като заспи и я махам от устата или тя сама си пада, но се буди и си я търси.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт