Петна от лак за нокти върху дреха

  • 20 810
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Та това ми е въпроса.Случвало ли ви се и как се справяте да премахнете петна от лак за нокти върху дреха.Опитах с лакочистител и Вениш, но без успех!

# 1
  • Мнения: 3 830
С лакочистител би трябвало да се махнат. Пробвай да натопиш направо петното в лакочистител за малко newsm78

Имах веднъж петно от лак върху една памучна блуза за вкъщи. След едно изпиране лака го нямаше.

# 2
  • София
  • Мнения: 312
Беше питала една мама в "Хитринки за всякакъв случай". Там й бях писала това:
Asinka, от инакоезични сайтове прочетох ето това:

Лекьосаната страна на плата се поставя  върху попивателна хартия, след това от опакото се навлажнява с лакочистител. Хартията се сменя  често. Проверява се предварително дали плата понася действието на лакочистителя.
(не става за ацетатни и триацетатни тъкани)

А това го дават за почистване на лак за нокти от килими:
1.Разтвор: три седми спирт за горене + три седми етер+ една седма амоняк

2. с ацетон или амилацетат (ацетон и лакочистител май са различни неща)
3. с бензин за запалки (петното само се тампонира (да не се търка) с напоен с бензина парцал)

Не е отговорила дали е пробвала и ако да кое е помогнало.

# 3
Любимият ми панталон е от много странна материя. Не мога да го опиша.. лек и някак си като от шушляк. Ако го напръскаш с 2 капки вода си личи..
Днес го нацапах с безцветен лак за нокти но за жалост петното беше голямо.. пробвах с едно памуче с лакочистител да го почистя и след това остана петно от лакочистителя с нещо като утайка покрая. Някой има ли идея как да го почистя?  Tired

Общи условия

Активация на акаунт