Какви тенджери да избера?

  • 29 524
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 692
Предстои ми избор на тенджери.Мислех да се спра на Тефал,но реших все пак да се допитам тук за Вашите мнения.Какви ползвате,доволни ли сте?

# 1
  • Мнения: 3 640
Аз най-много използвам дълбокия тиган на Тефал с капак, който си е тенджера, но с 1 дълга дръжка, както и малък комплект Индженио на Тефал - моят е с малка касерола, и тава-тиган. По-рядко използвам и най-обикновени тенджери с двойно дъно. От Тефала съм много доволна. Лесно се поддържа и нищо не загаря в него.

# 2
  • Мнения: 794
Аз ползвам на RSI. http://www.rsi-store.com/okolonas3.html

Особено доволна съм от дълбокия тиган, който функционира като тенджера - в него задушавам и  варя без проблем (има капак).

Обаче са малко скъпички... тигана, цитиран по-горе струваше около 120 лв..

# 3
  • Мнения: 204
Аз също съм много доволна от Тефал, но след продължителна употреба имам чувството, че остава не добре измит, в смисъл като го пипна, покритието не е толкова гладка като в началото. Забелязали ли сте нещо подобно? Миете ли го в миялна?

# 4
  • Мнения: 132
Моите са от алпака.Купих си ги доста отдавна от Турция.С двойно дъно са и съм много доволна.Тенджерата под налягане ми е същата.Тигана не си спомням какво производство е,но си го купих от Технополис,от щанда,на който едни мацки приготвят разни неща.Под 100 лв беше.

# 5
  • Мнения: 544
Имам тиган на Тефал и винаги се съобразявам с какво да разбъркам и как да го измия(в смисъл, че трябва лъжицата да ми е дървена и още не съм се престрашила да го пусна в миялната), а и не знам защо , но напоследък ми залепват нещата там, може би защото вече е поостарял Rolling Eyes, а и нищо не остана от червената му точка....А иначе имам от онези тенджери с двойното дъно и прозрачния капак-ами добра работа ми вършат-леки са , а и не загарят, а и цената не е никак висока Peace

# 6
Аз имам тенджера zenith - доста тежика е, доволна съм от нея, няколко обикновени олекотен вариант - от топлината се изкривяват и изобщо не съм доволна от тях, ако имах възможност бих си купила на цептер.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 890
...както и малък комплект Индженио на Тефал - моят е с малка касерола, и тава-тиган.

     И аз го имам този комплект и ми е супер удобен.  Peace  Но ми се ще да си купя и капак за касеролката да мога да задушавам - да знаете дали и къде се продават такива ?  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Комплект тенджери от серията " Метеор ".
Има ги в почти всички магазини за домашни потреби.
Алпака, с двойно дъно са, стават за всякакви печки (без микровълновите, естествено!).
Български са, производство в Стара Загора.
Страхотни са! Peace

# 9
  • Мнения: 3 640
...както и малък комплект Индженио на Тефал - моят е с малка касерола, и тава-тиган.

     И аз го имам този комплект и ми е супер удобен.  Peace  Но ми се ще да си купя и капак за касеролката да мога да задушавам - да знаете дали и къде се продават такива ?  Rolling Eyes

Виждала съм всякакви капаци на Тефал в МЕТРО, но не знам дали има точно такъв размер. До сега не съм се сещала да потърся.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 890
  ООоо, и без това ще ходя скоро, ще потърся . Мерси за инфото !  Peace

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Комплект тенджери от серията " Метеор ".
Има ги в почти всички магазини за домашни потреби.
Алпака, с двойно дъно са, стават за всякакви печки (без микровълновите, естествено!).
Български са, производство в Стара Загора.
Страхотни са! Peace
Peace

Домакиня съм от 19 години и от всичко пробвано, съм най-доволна от алпака с двойно дъно. Тефлоновите след време (не особено дълго) се захабяват, особено ако се пържи в тях.

# 12
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Имам тенджери които са ми от свеки...ми 6 бр ,но в момента само заемат място...
Май са Метеор...
Заемат място,не защото не готвя,а защото не ползвам точно тях..
Купих си една под налягане от магазин Петра,и един дълбок тиган ,като този в линка на Samantha Jones ,от щанда в Халите..
Ами кво да ви кажа,дадох повечко пари,но забравих за случая,спестих и време и ток и олио/че и то стана много скупо/

# 13
  • Мнения: 58
Аз съм с двете ръце за домакинските съдове на Тефал. Моята свекърва има тиган, който използва вече 12 година. Това е една от причините да започна и аз да събирам комплекта.

Аз също съм много доволна от Тефал, но след продължителна употреба имам чувството, че остава не добре измит, в смисъл като го пипна, покритието не е толкова гладка като в началото. Забелязали ли сте нещо подобно? Миете ли го в миялна?

Мила Marchela мисля, че проблемът е точно в миялната машина. Някъде бях чела, че не е препоръчително домакинските съдове на Тефал да се мият в машини. Ако искаш, пробвай известно време да измиваш съдовете на ръка, за да видиш дали наистина това е причината. Wink

# 14
  • Мнения: 1 679
Харесах си един комплект Солинген, смятам скоро да ги купя.

Общи условия

Активация на акаунт