Ирландия

  • 49 131
  • 285
  •   1
Отговори
Здървеите
Имаме нужда от информация за Ирландия,тоест какви са цените на наемите ,какви са заплатите ,изобщо всичко
Благодаря предварително

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
И аз се интересувам, ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 14
Здравеите мами,ако ви има!
Ние сме семеиство с малко дете и ре6ихме да живеем в Ирландиа.
Ни6то не знаем за тази страна и имаме нужда от всякаква информациа.
С англиискиа сме добре.
Имаме ли нужда от разре6ение за работа,има ли работа,какви са цените на квартирите?
Пи6ете и вие в кои град сте и какво Ви харесва там?
До скоро!

# 3
  • Мнения: 14
Кде сте Ирландки?
Никои ли няма в тази страна?Имаме нужда от каквато и да е информациа.
Благодариа и до скоро.

# 4
  • Мнения: 677
Здравеите мами,ако ви има!
Ние сме семеиство с малко дете и ре6ихме да живеем в Ирландиа.
Ни6то не знаем за тази страна и имаме нужда от всякаква информациа.
С англиискиа сме добре.
Имаме ли нужда от разре6ение за работа,има ли работа,какви са цените на квартирите?
Пи6ете и вие в кои град сте и какво Ви харесва там?
До скоро!

Аз не съм там, но ето ти един линк да провериш за наеми http://www.rightmove.co.uk/renting.rsp

# 5
  • Мнения: 48
Здравейте.Има мами в Ирландия.Мисля че и друга тема има,но явно на никой не му се пише Simple SmileНаемите са високи,но около 1000 евро на месец може да се намери нещо свесно.Стандарта като цяло е висок,но много неща са по евтини от България.По закон ни трябва разрешително за работа,което се прави от работодателя.Работа се намира,ако търсиш усилено.Има много,много поляци...които леко подбиват цените и работят като луди.
Ирландия като климат е ужасна-дъжд,дъжд и вятър,иначе не  е много студено зимата,но не е  топло и през  лятото(ако изобщо го има) Cry За сега толкова че имам 2 деца на главата....хайде идвайте

# 6
  • Мнения: 316
Хай йе  Hug
Да се впиша и аз в отбора на ирландските майки. Тук сме от два месеца и още много неща не са ни ясни, но малко по малко....
За разрешително за работа не зная, но щом corkis  казва, че ни трябва, значи е така  Sad
Сorkis, ти в коя част на Ирландия си? Колко са големи дечицата ти?
Наемите са убийствено високи и мисля, че около 1000 евро в Дъблин поне трудно се намира нещо свястно. За двустаен апартамент цените започват от 1200 евро.
До скоро   bouquet

# 7
  • Мнения: 48
Наемите може и да съм ги понижила,но направих справка и наистина са по високи.Може да ги прегледате на www.daft.ie
Ние живеем  в Корк,не е лошо -водят го 2-ри по големина град след Дъблин.Имаме си 2 деца-момче на 5 и половина и бебе на почти 8 месеца.Питайте..ще помагам с каквото мога.За заплатите -плаща се на час и има минимум мисля че е около 8.35 евро(може да бъркам но е с центове).И вече зависи в кой бранш работиш-за офис работници мисля че минимума е около 9,50 на час т.н Хубавото е че, кадето и да работиш почваш на минимума,но след няколко месеца ти вдигат заплатата и така...стимулиращо е Wink
Писах че,по закон ти искат разрешително за работа,но не е изклучено да си намериш и без такова работа(само с pps).
Чао за сега

# 8
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
здравейте и от мен  Wink И аз се интересувам от тази тема ,че живот и здраве след 2 седмици сме при вас  Party в Ирландия  .Чакам с нетърпение да дойда ще сме в Дъндолк някои знае ли нещо за там ?И още въпроси ще имам ,но по нататък  Laughing

# 9
Zdraveite ,na vsi4ki mami!-kakvi sa na4inita da si izvadi osiguoritelen nomer za rabota v Irland

# 10
  • Мнения: 48
Hi!
Мравката,заповядай при нас в Ирландия.Дъндалк е на север над Дъблин и на мен ми е доста далеко.Съпругът ми пътува до там и каза 4е е на границата с Северна Ирландия.Много му беше странно,понеже реална граница няма.Както си пътуваш и изведнъж почваш да плащаш с лири и номерата на колите са различни....малко е странно.Но незнам нищо повече...едвали е по различно от другите населени места и със сигурност вали дъжд Cry Close
Ирето,питаш за PPS Number ( Personal Public Service Number).Ако си в Ирландия трябва да отидеш в местния офис на Department of Social & Family Affairs.Там има секция за PPS Number,трябва да представиш паспорт и някаква сметка за платен ток,газ или нещо с което да покажеш на кой адрес живееш.Ако нямаш на твое име може и писмо от хазаина.
www.citizensinformation.ie   на този саит можете да намерите доста информация за нещата в Ирландия

# 11
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 Hug  bouquet Благодаря ,а езика как е има ли някъква разлика с англииския които учим тук
и друго да попитам децата ви в какви училища учат и кога започва учебната година синът ми е 8кл и мислим като завърши юни месец да доиде и тои
Благодаря  Wink
 

# 12
Здравей cokies! Благодаря сърдечно за отговора,но възможно ли е
единствено с осигурителния номер да се търси работа?Можете ли
да ми дадете инфо за евтин курс по английски с който да си подържаме
статуса или как става намирането на работа без осигурен work permit

# 13
  • Мнения: 316
Вярно, че няма никаква граница м/у Ирландия и Северна Ирландия, както Сorkis е казала. В началото на януари пътувахме до Белфаст и по абсолютно нищо не разбрахме кога минахме на английска земя.
PPS Number при нас стана за 1 седмица. За дъщеря ми трябваше да се обадя след като вече бях получила моя, понеже трябваше да фигурира първо моят.
Английският като език и граматика няма разлика, с този който се учи в Бг. Но акцента е много силен и поне на мен разбирането ми е все още трудно понякога. Телефонен разговор е още по-труден  ooooh! 
С училища нямам опит още  Hug
Наблюденията ми са, че ирландците са страшно добронамерен и дружелюбен народ. Тепърва ще откривам повече.

# 14
  • Мнения: 48
За езика си е англииски,но  диалекта им е невероятен.Някакси дъвчат думите,не ги доизказват и така.Понякога ирландци от Дъблин и от Корк не се разбират много Grinning Grinning

Ирето, за курсове мисля че най- евтино е кам центровете за безработни или към някоя организация за емигранти.То зависи каде живееш....Търсенето на работа си е по същия начин,само се молиш да не те питат за разрешително,но ако почнеш работа така и те хванат май има и някаква глоба.Като студент имаш право на работа но 20 часа на седмица.За другото е относително,може да си работиш само с ппс,но може и да не успееш да си намериш работа така.Всичко си е до късмет....

Мравката,училищата са католически повечето и децата са разделени на момичета и момчета.За синът ти може и да се намери някое смесено,понеже е по голям.Учебната година почва в началото на септември.Като в България е.Иначе  почват училище още на 4-5 годинки,но е лесно и на децата им е интерестно.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 16:55 от corkis

Общи условия

Активация на акаунт