Скъсана връзка на глезена

  • 20 303
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Здравейте,днес ми се случи това нещастие и съм пред голяма дилема-доктора иска да ми го гипсирва а на мен никак не ми се иска.Съгласна съм че трябва да е обездвижен ще ходя с патерици и няма да стъпвам на този крак само и само да избегна гипса.Може ли някой да ми даде съвет,случвало ли ви се е такова нещо,лудост ли е от моя страна да не го гипсирам Sad

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Послушай доктора! Преди две години същото се случи на 17 год ми син, ходи с гипс 21 дена, преди два месеца аз скъсах връзка и отказах гипса .Е, сега крака се подува непрекъснато, боли ме, не знам кога ще се оправи!

# 2
  • София
  • Мнения: 39 745
Послушай лекаря.
94та направих голям въргал на ски писта, разтегнах минискус. Не можех да ходя. В Пирогов лекарят се направи на голям специаст пред студентите и каза "нищо ти няма, махай ми се от главата". Казваха ми, че е трябвало да ме гиосират, но... След това имах проблеми и с глезена. Повече от 3г ме болеше крака. На дълги преходи в планината (а тогава доста обикаляхме) трябваше често да спирам и почивам.

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
Преди 2 месеца стъпих накриво и скъсах връзка на глезена.Отказах гипса,понеже доктора ми предложи алтернатива.Една седмица обездвижен крак и след като спадна отока,започнах да слагам един стегнат чорап на OPPO, и с него си ходя през деня,само вечер го свалям,като си лягам.Засега се подува само когато се преуморя,а аз гледам всяка свободна минутка да почивам.Това е положението,не знам дали е правилното решение,но така се стекоха обстоятелствата,че предпочетох да не ме гипсират.Засега не ме боли крака,но все още не мога да го движа напълно.Пазя се и гледам да не го товаря много,което е почти невъзможно,защото работя права и сещаш се колко ми е трудно.Но да се надяваме с времето ще отшуми.Пропуснах да спомена,че доктора препоръча и нагревки и рехабилитация,но чакам да се дигне поледицата и тогава ще ги направя.Дано съм ти била полезна.Пожелавам ти бързо оздравяване,макар да знам,че не бързо  bouquet
Чорапа представлява нещо такова,не можах да намеря същия,но е подобен

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 08:15 от danibaby

# 4
  • Мнения: 288
Благодаря ви за съветите  bouquet
danibaby какъв е точно този чорап нещо като наглезенка ли е,и от къде мога да си го купя
Аз много мислих и реших за сега да не го гипсирвам,противно на това което ме съветват всички близки,все пак утре ще ходя пак при доктора и ще видя какво ще каже той.Отока ми е почти спаднал и вече не боли чак толкова Simple Smile

# 5
  • Smallville
  • Мнения: 994
ninka3103,Моя е от аптека,струва 28 лв.А за спадане на отока правих компреси 2 пъти дневно със спирт и риванол и след около седмица беше поспаднал.

# 6
  • Мнения: 393
Ей, не прави моята грешка #2gunfire
И аз се писах на многознайко преди около 20 год. Слушай лекарите (де акъл при мене).
При мене резултата от НЕ ГИПС е- ТОТАЛНО скъсани връзки на глезена и не ЗАРСНАЛИ- забрави токчета, продължително ходене, продължително шофиране (ако е десен). Карам ски (но след това глезенът се подува).
По-добре е имобилизация за няколко седмици 

# 7
  • Мнения: 288
Ей, не прави моята грешка #2gunfire
И аз се писах на многознайко преди около 20 год. Слушай лекарите (де акъл при мене).
При мене резултата от НЕ ГИПС е- ТОТАЛНО скъсани връзки на глезена и не ЗАРСНАЛИ- забрави токчета, продължително ходене, продължително шофиране (ако е десен). Карам ски (но след това глезенът се подува).
По-добре е имобилизация за няколко седмици 
Аз откакто падна големият сняг токчета не съм обувала,ако трябва една седмица и обувка изобщо няма да обувам,няма и да шофирам(което може би ще ми е най трудното).Мажа го с разни мазила,ако си купя и този чорап,няма ли да стане без гипс  Thinking.Искаш да ми кажеш че ти се е случило преди 20год. и още имаш проблеми  Shocked

# 8
  • Мнения: 393
Ей, не прави моята грешка #2gunfire
И аз се писах на многознайко преди около 20 год. Слушай лекарите (де акъл при мене).
При мене резултата от НЕ ГИПС е- ТОТАЛНО скъсани връзки на глезена и не ЗАРСНАЛИ- забрави токчета, продължително ходене, продължително шофиране (ако е десен). Карам ски (но след това глезенът се подува).
По-добре е имобилизация за няколко седмици 
Аз откакто падна големият сняг токчета не съм обувала,ако трябва една седмица и обувка изобщо няма да обувам,няма и да шофирам(което може би ще ми е най трудното).Мажа го с разни мазила,ако си купя и този чорап,няма ли да стане без гипс  Thinking.Искаш да ми кажеш че ти се е случило преди 20год. и още имаш проблеми  Shocked

Правилно си разбрала. Проблема ми е от преди 20-ина години. С течение на времето се задълбочава. Единственото решение е операция и пластика. И аз като тебе го мажех, бях със "специална" шина, но истината е че при скъсани връзки гипса си е най-доброто (пълно имобилизиране, ако може така да се каже). 

# 9
  • Мнения: 288

Да си призная ще се съглася с теб,утре ще отида при доктора и ако пак каже че трябва гипс ще си сложа,може би точно в този момент не трябва да бъда твърдоглава.Благодаря ти Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 288
Вече съм с гипс Sad
Благодаря ви за съветите Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 39 745
Бързо оздравяване. Няма начин, ще изтърпиш. Подпирай леглото Simple Smile

# 12
  • Smallville
  • Мнения: 994
Бързо да оздравяваш.Успех Peace

# 13
  • Мнения: 288
Благодаря ви  bouquet

# 14
!! Имам само един въпрос и Ви моля да ми отг. !! какви са симптомите ллл : подуване болки .. мога ли въобще да си стъпя на крака ...

Общи условия

Активация на акаунт